13. Alonso
53. Hazard
85. Fabregas
90+1. Giroud

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání 24. kola anglické Premier League mezi Chelsea a Arsenalem. Londýnské derby začne v sobotu 4. února ve 13:30.

Jedno z nejslavnějších a vždy nejočekávanějších derby je tady. Chelsea a Arsenal svedou souboj o titul nekorunovaného vládce Londýna. Sezonu v letošní Premier League mají lépe rozjetou Blues, kteří po loňské blamáži usilují o mistrovský titul. Na čele tabulky má Chelsea devítibodový náskok právě před Arsenalem a Tottenhamem. Ale do konce soutěže zbývá ještě patnáct kol, a tak není ani zdaleka nic rozhodnuto. Každopádně dnešní derby může hodně napovědět. Utkání začne na stadionu Stamford Bridge ve 13:30.

Chelsea's Cesc Fabregas with Arsenal's Petr Cech
Chelsea's Cesc Fabregas with Arsenal's Petr Cech | Foto: Reuters

Chelsea prožila dobrý vstup do nové sezony, ve které chce znovu bojovat o titul a postup do evropských pohárů. Avšak po zářijových porážkách od Liverpoolu a Arsenalu nebyli fanoušci skvadry trenéra Antonia Conteho úplně spokojeni. Od té doby začala ovšem Chelsea šlapat jako švýcarské hodinky a v anglické soutěži nasbírali třináct vítězství v řadě. Do nového roku vstoupili Blues prohrou na White Hart Lane s Tottenhamem 0:2, pak vyhráli v Leicesteru a doma s Hullem. K tomu přidala Chelsea dvě výhry v FA Cupu. Dosud naposled hrála Chelsea v úterý proti Liverpoolu. Na Anfield Road se zrodila remíza 1:1, Costa neproměnil čtvrt hodiny před koncem penaltu.

23. kolo, úterý 31. ledna, 21:00, Liverpool:

Liverpool FC - Chelsea FC 1:1 (0:1)

Branky: 57. Wijnaldum - 25. Luiz. Diváci: 53 157.

Neproměněná penalta: 76. Costa (Chelsea).

Sestava Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Cahill (C) - Moses, Kanté, Matič, Alonso - Willian (83. Fabregas), Costa (90+4. Batshuayi), Hazard (72. Pedro). Trenér: Antonio Conte.

David Luiz slaví výhru Chelsea
David Luiz slaví výhru Chelsea | Foto: Reuters

Sestava Chelsea:

Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill (C) – Moses, Kanté, Matič, Alonso – Pedro, Costa, Hazard. Trenér: Antonio Conte.

Náhradníci: Begovič – Terry, Zouma, Chalobah, Fabregas, Willian, Batshuayi.

Sestava Arsenalu:

Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Oxlade-Chamberlain – Walcott, Özil, Iwobi – Sánchez. Trenér: Arséne Wenger.

Náhradníci: Ospina – Gibbs, Gabriel, Reine-Adélaide, Maitland-Niles, Giroud, Welbeck.

Arsenal vstoupil na rozdíl od Chelsea do aktuálního ročníku Premier League porážkou a remízou. Jenže pak přišly lepší výsledky korunované právě výhrou nad Chelsea a Gunners se v tabulce zvedli. Před Vánoci však Arsenal padl na hřištích Evertonu a Manchesteru City, ještě předtím ztratil body nerozhodnými výsledky s Manchesterem United a Tottenhamem. V novém roce mají svěřenci kouče Arséna Wengera na kontě výhry nad Crystal Palace, Swansea a Burnley. Remizovali v Bournemouthu a naposled v úterý překvapivě podlehli na Emirates Stadium Watfordu 1:2. V tabulce mají na třetím místě stejně bodů jako druhý Tottenham, na Chelsea ztrácí devět bodů. Na rozdíl od Blues je však Arsenal ve hře v Lize mistrů.

23. kolo, úterý 31. ledna, 20:45, Londýn:

Arsenal FC - Watford FC 1:2 (0:2)

Branky: 58. Iwobi - 10. Kaboul, 13. Deeney. Diváci: 60 035.

Sestava Arsenalu: Čech - Gabriel, Mustafi, Koscielny (C), Monreal - Ramsey (20. Oxlade-Chamberlain), Coquelin (67. Pérez) - Iwobi, Özil, Sánchez - Giroud (46. Walcott). Trenér: Arséne Wenger.

Petr Čech a Theo Walcott po prohře Arsenalu s Watfordem
Petr Čech a Theo Walcott po prohře Arsenalu s Watfordem | Foto: Reuters

Kádr Chelsea v zimě opustili Branislav Ivanovič, John Obi Mikel a Oscar.

Utkání začíná již za deset minut.

Arsenalu chybí hned pětice hráčů. Derby proti Chelsea si nezahrají Santi Cazorla, Aaron Ramsey, Granit Xhaka, Mathieu Debuchy a Mohamed Elneny, který reprezentuje Egypt na mistrovství Afriky. To Chelsea doma nastupuje v plné síle. Utkání povede jako hlavní rozhodčí Martin Atkinson.

Od roku 2011 čekal Arsenal na ligové vítězství nad Chelsea až do září loňského roku. Tehdy vedli Gunners už po prvním poločas o tři branky díky zásahům Sáncheze, Walcotta a Özila. S výsledkem 3:0 už nedokázali Blues pohnout.

PL, Arsenal-Chelsea: zklamaný Thibaut Courtois
PL, Arsenal-Chelsea: zklamaný Thibaut Courtois | Foto: Reuters

Fotbalisté jsou na hřišti, na Stamford Bridge vyhrává hymna domácího týmu. Potrestaný Arséne Wenger bude utkání sledovat z tribuny.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Fotbalový svátek v Londýně odstartoval, Chelsea hraje v modrých dresech a Arsenal v červeném. Blues se neprotlačili do útoku, Cahill hraje zpět na Courtoise.

2.

Tak pozor, to byla velká šance Gunners! Courtoisovi s Luizem se vůbec nepovedla rozehrávka a Iwobiho střela zpoza šestnáctky byla sražena jen těsně vedle!

3.

Costa odhlavičkoval Özilův rohový kop, na druhé straně rozehrála Chelsea svůj roh nakrátko. Alonso nastřelil Iwobiho a vybojoval další rozehrávku z rohu.

4.

Moses byl na polovině hřiště přehlavičkován Monrealem, ale míč zamířil pouze do zámezí. Po vhazování rozehrává Chelsea znovu přes gólmana Courtoise.

5.

Kromě zaváhání Chelsea v rozehrávce a Iwobiho následné střely sledujeme v prvních minutách spíše oťukávání obou mužstev. V postupném útoku je nyní Arsenal.

6.

Courtois v pohodě chytil Walcottův centr a rozehrál výkopem. V hlavičkované uprostřed hřiště uspěla Chelsea, Azpilicueta pak ale pod tlakem o míč přišel.

7.

Blues získali míč zpět, avšak brzy o něj zase přišli. Kombinace ve středu hřiště dlouho vycházela, než došlo na nepovedenou spolupráci Costy a Hazarda.

8.

Walcott byl chycen do ofsajdové pasti, Mosesova střela byla na druhé straně zablokována. Čech v brance Arsenalu stále čeká na první zákrok.

9.

Čech si sice sáhl na míč po Hazardově centru, ale jako zákrok se tohle počítat nemůže. Průniková přihrávka Bellerína proskákala až ke Courtoisovi.

10.

Koscielny přišlápl nohu Costovi, ale v ponechané výhodě mohl pokračovat Moses. Nigerijský záložník unikal po pravé straně Coquelinovi, jenž nakonec fauloval.

11.

Chelsea tedy rozehrávala standardní situaci z pravé strany a rozehráli ji centrem do vápna. Cahill vyskočil ze všech nejvýše, ale hlavičkoval nejprve do země a pak nad branku.

12.

Pravý kraj obrany Blues měl obrovské problémy s pasem Mustafiho, nakonec však přeci jen nepustil Sáncheze ke střele. Posléze Blues raději na jistotu odkopli.

13.

Chelsea otevírá skóre po třinácti minutách hry. Hazard přenesl hru na pravou stranu, odkud přilétl centr na Costu. Jeho hlavičku vyrazil Čech s pomocí břevna před sebe, ale při zákroku spadl do branky. Bellerín následně nezvládl vzdušný souboj s MARCOSEM ALONSEM, jenž dopravil míč hlavou do prázdné brány - 1:0!

PL, Chelsea-Arsenal: Marcos Alonso - Petr Čech
PL, Chelsea-Arsenal: Marcos Alonso - Petr Čech | Foto: Reuters
14.

Hector Bellerín prohrál oba hlavičkové souboje s Costou i Alonsem, v tom druhém ale zřejmě inkasoval úder do obličeje a zůstává ležet na zemi.

PL, Chelsea-Arsenal: Petr Čech a zraněný Hector Bellerin
PL, Chelsea-Arsenal: Petr Čech a zraněný Hector Bellerin | Foto: Reuters
15.

Hector Bellerín odchází ze hřiště a uvidíme, zdali bude ve hře pokračovat. Mezitím už se u postranní čáry rozcvičuje případná náhrada, Brazilec Gabriel.

17.

Cahill zahrál před vlastní šestnáctkou na roh, od praporku uvede míč do hřiště Özil. Ještě předtím ale zmiňované střídání. Gabriel nastupuje místo Hectora Bellerína.

18.

Tři rohy v krátkém čase rozehrál Özil, ale ani jednou nedošlo k ohrožení Courtoisovy branky. Po třetím rohu Coquelin zpoza šestnáctky přestřelil branku.

19.

Costa se prodral po pravém křídle a střílel z úhlu do boční sítě.

20.

Z opakovaných záběrů je vidět, že Alonso zasáhl ještě před gólovou hlavičkou Bellerína rukou do hlavy. Rozhodčí Atkinson se však rozhodl branku uznat.

22.

Hazard už nestihl míč na hřišti, a tak od své branky rozehrával Čech. Moses na polovině hřiště vyhrál hlavičkový souboj, nicméně s balonem pokračuje Arsenal.

23.

Azpilicueta si poradil s Iwobim a pohlídal cestu míče za čáru. Po Alonsově pasu byla na levé straně faulován Hazard. Po zásluze vidí Shkodran Mustafi (ARS) žlutou kartu.

24.

Mustafi předvedl velmi ostrý zákrok a v rychlosti trefil Hazarda někam do oblasti stehna nebo kolena. Belgický reprezentant bude ošetřen za postranní čárou.

25.

Hostující hráči se ubránili proti přímému kopu Pedra a následnému centru Mosese. Chelsea však pokračuje s balonem na kopačkách před šestnáctkou Arsenalu.

26.

Hazard už se vrátil do hry a spolu s Costou hledali cestičku do vápna. Hazard se však k prostrkávačce svého spoluhráče nedostal včas, Alonso bude vhazovat.

27.

Hazard kouzlí s balonem na levé straně a motá hlavu hráčům Arsenalu. Iwobi s Walcottem si na něj nepřišli, Matičův centr však defenziva červených odvrátila.

28.

Gunners se dostali z kleští a sami teď obléhají šestnáctku Chelsea. Moses zastavil Iwobiho v souboji dvou Afričanů za cenu vhazování pro Arsenal.

29.

Monreal si narazil míč s Iwobim, ale k balonu ho následně nepustil Moses. Rozhodčí odpískal nedovolené bránění ve hře, žlutou kartu ale záložníkovi Chelsea neudělil.

30.

Courtois chytil dlouhý centr Arsenalu a rozehrál rychlým výhozem na Hazarda. Ten prostrčil míč na Costu, který postupoval s Pedrem ve dvou proti jednomu. Ale nepřihrál, zpomalil akci a v souboji s obranou Arsenalu o něj nakonec přišel.

31.

Gabriel předal balon Oxladovi-Chamberlainovi, který centroval z pravé strany. Courtoise opět nikdo neatakoval, a tak neměl belgický brankář žádný problém.

32.

Alonso si na levé straně zpracoval dlouhý pas a přihrál pod sebe Pedrovi. Španělský fotbalista dokázal vypálit z voleje a Čech vyrazil balon na roh.

33.

K rohovému kopu se postavil Pedro, ale Arsenal si dokázal poradit. Nicméně Pedro o chvíli později těsně udržel balon na hřišti a po boji získal další roh.

34.

Gunners odolávají, ale jsou pod palbou centrů z obou stran. Po Mosesovi vrátil míč do šestnáctky Matič, Coquelin odhlavičkoval jen do zámezí.

35.

Arsenal podnikl rychlý protiútok a Özil přihrával do běhu Walcottovi. Anglický reprezentant si nezpracoval prudkou přihrávku ideálně a v souboji s přesilou o balon přišel.

37.

Rohové kopy si pro změnu vytvořil také Arsenal. Ke střele na Courtoise to však zatím nevedlo, Walcott byl zablokován Mosesem.

38.

Další roh rozehrál Arsenal nakrátko, rozhodil obranu Chelsea a mohl vyrovnat. Oxlade-Chamberlain poslal do vápna nadýchaný oblouček a Courtois musel vyrážet Gabrielovu hlavičku!

39.

Monreal pláchl po levé straně a odcentroval na zadní tyč. Cahill měl na zádech protihráče, ale zachoval ledový klid a hrudí zahrál malou domů.

41.

Gunners se díky sérii rohových kopů chytili a drží se na útočné polovině. Do konce prvního poločasu zbývá zhruba pět minut.

43.

Chelsea se odpoutala od náporu Arsenalu a Pedro přihrával na nabíhajícího Costu. Naneštěstí pro Blues tuto přihrávku dobře přečetl bránící Mustafi.

44.

Hra se odvíjela na polovině hřiště, než Mustafi pokazil rutinní přihrávku a odevzdal balon Chelsea. Moses vhazuje na útočné půlce a rozhodně nikam nespěchá.

45.

Chelsea drží balon daleko od branky Courtoise. Mustafi odehrál míč do zámezí, v prvním poločase se budou kvůli zranění Bellerína nastavovat čtyři minuty.

45+1.

Kanté dohnal Iwobiho, který musel čekat na své spoluhráče. Arsenal dobře překombinoval Chelsea na polovině hřiště, ale pak byla jeho akce zbrzděna.

45+2.

Özil přihrál k rohovému praporku Gabrielovi, jehož centr ale neprošel až před Courtoise. Gunners pokračují v nátlaku.

45+3.

Červení mohli srovnat ještě před přestávkou! Coquelin měl nabito na hranici šestnáctky, ale ještě vylepšil pozici pro Özila. Jeho nebezpečnou přízemní střelu skryl Courtois!

45+4.

Moses uvolnil Costu, před kterým hrál Mustafi jen na rohový kop. Pedro si po rohu vyměnil míč s Hazardem, ale uklouzl a balon mu utekl do autu.

45+5.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 14:35.

Máme za sebou první poločas londýnského derby mezi Chelsea a Arsenalem. Ve druhé minutě chybovali Blues při rozehrávce, ale dokázali srazit Iwobiho střelu těsně vedle branky. Ve třinácté minutě vyrazil Čech Costovu hlavičku na břevno, ale na dorážku Alonsa už nestačil. Problém byl v tom, že Alonso ve vzdušném souboji zasáhl bránícího Bellerína rukou do hlavy. Bellerín musel střídat, ale rozhodčí Atkinson gól i přesto uznal.

Po půlhodině hry unikli do brejku Costa s Pedrem, ale první jmenovaný akci zpomalil a o míč přišel. Závěr poločasu patřil s krátkými výjimkami Arsenalu, který se pokoušel vyrovnat ještě před přestávkou. Courtois vyrazil nebezpečnou hlavičku střídajícího Gabriela a poradil si také s přízemním pokusem Özila. Ve druhém poločase se máme na co těšit, zatím se na Stamford Bridge hraje velmi pohledný fotbal.

PL, Chelsea-Arsenal: Marcos Alonso slaví gól na 1:0
PL, Chelsea-Arsenal: Marcos Alonso slaví gól na 1:0 | Foto: Reuters

Zraněného Hectora Bellerína vystřídal v sedmnácté minutě Gabriel.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Druhý poločas odstartoval beze změn v sestavách. Bellerínovo zranění nebude tak vážně, jelikož sedí na střídačce Arsenalu. Chelsea začíná rozvážnou rozehrávkou.

47.

Costa si na polovině hřiště zpracoval Mosesův pas, odstavil si Mustafiho a vyslal do úniku Hazarda. Před ním měl ale náskok Koscielny a ve skluzu odehrál míč do bezpečí.

48.

Na tahu jsou Gunners. První poločas dohrávali v tlaku, nyní se zatím do šestnáctky před Courtoise snaží dostat marně. Arsenal kombinuje okolo středového kruhu.

49.

Chelsea je zatažená a poctivě brání všech jedenáct jejích fotbalistů. Moses teď navíc zachytil nepřesnou přihrávku hostů a může zaútočit po pravé straně.

50.

Blues plynule přesunuli hru na útočnou polovinu a teď kombinují pro změnu oni. Od Azpilicuety jde míč zpět na stopery.

51.

Kanté vybojoval míč před šestnáctkou Arsenalu a přihrál Matičovi. Ten našel Hazarda, jenž se zbavil Coquelina a z kroku střílel nad Čechovu branku.

52.

Kanté ukradl další balon při rozehrávce Arsenalu a zaútočil po křídle. V závěru přihrával do šestnáctky Costovi, který byl však polapen v ofsajdu.

53.

EDEN HAZARD ukázal svou extratřídu, tohle byl nádherný gól! Belgický reprezentant se dostal k míči na polovině hřiště, přešel přes Koscielného a pokračoval ve výhodě po Coquelinově faulu. Došel do šestnáctky, tam si znovu hodil míč kolem Koscielného a prostřelil bezmocného Čecha - 2:0!

55.

Druhý gól Chelsea způsobil na stadionu obrovský výtrysk emocí. Například trenér Antonio Conte vlétl do první řady a objal se se skupinkou fanoušků.

56.

Arsenal je opařený. Zatímco na konci prvního poločasu sahal po vyrovnání, nyní ztrácí na Chelsea dokonce dvě branky. Courtois v klidu rozehrává s obránci.

58.

Centr z levé strany směřoval na Walcotta, před kterým odehrál Cahill balon na roh. Monrealův centr byl zablokován, ještě předtím ale Atkinson pískal ofsajd.

59.

Coquelin rozděluje balony zleva doprava, ale do šestnáctky se Arsenal ne a ne dostat. Özilův pas vzduchem skončil pouze u domácího Mosese.

PL, Chelsea-Arsenal: Francis Coquelin
PL, Chelsea-Arsenal: Francis Coquelin | Foto: Reuters
60.

Gunners ubránili protiútok Chelsea a mohou se znovu soustředit na dobývaní zamčené šestnáctky Blues. Na vyrovnání či případný obrat mají půl hodiny.

61.

Azpilicueta si nekomplikoval život a hlavou zahrál na rohový kop. Po centru Özila byli ve vzdušných soubojích uvnitř vápna úspěšnější domácí hráči.

PL, Chelsea-Arsenal: David Luiz - Alexis Sánchez
PL, Chelsea-Arsenal: David Luiz - Alexis Sánchez | Foto: Reuters
62.

David Luiz se při hlavičkování srazil se spoluhráčem Marcusem Alonsem, který je přímo na hřišti ošetřován. Tahle prodleva se znovu bude nastavovat.

64.

Chelsea nepotrestala špatnou přihrávku od Sáncheze, alespoň však dotáhla hru až k Čechovi. Arsenal se nyní krátkými přihrávkami vrací před velké vápno Blues.

65.

Nebezpečný centr z kopačky Monreala prolétl malým vápnem Chelsea. Do skluzu šel Luiz a zavánělo to i vlastním gólem. Nicméně balon prošel, nedosáhl na něj ani Gabriel.

65.

Arsenal střídá podruhé v zápase a poprvé ve druhém poločase. Do hry přichází urostlý útočník Olivier Giroud, jenž nahrazuje záložníka Francise Coquelina.

66.

Chelsea se spokojila s tím, že bude hrozit jen z rychlých protiútoků, vždyť také vede o dvě branky. Pedrův centr srazil Gabriel na rohový kop.

67.

Pedrův roh odvrátil Walcott, ale Chelsea zůstala v útoku. Hazard a Pedro připravili střeleckou pozici pro Alonsa, jehož rána zpoza šestnáctky však byla zablokována.

68.

Matič byl nějakých třicet metrů od Čechovy branky faulován Walcottem. Luiz rozehrál přímý kop obloučkem do šestnáctky, Oxlade-Chamberlain odhlavičkoval na roh.

69.

Luiz se octl v nadějné palebné pozici, které však předcházel ofsajd. Arsenal střídá naposled v zápase. Místo Thea Walcotta nastupuje Danny Welbeck.

70.

Koscielny se při rozehrávce dostal do úzkých a Alonso mohl vhazovat. Chelsea pak ještě zhruba čtyřicet sekund držela hru okolo šestnáctky Gunners.

71.

Welbeck si okamžitě po vstupu do hry vykoledoval faul a žlutou kartu pro Nemanju Matiče (CHE). Záložník Chelsea si v souboji výrazně pomohl rukama.

72.

Rozehrávka standardní situace po faulu od Azpilicuety se Arsenalu vůbec nezdařila. Skončilo to ofsajdem, a tak Courtois vykopává balon dopředu.

73.

Hazard zůstává ležet po srážce s Gabrielem a drží se za hlavu. Brazilský obránce trefil autora druhé branky loktem do obličeje, což uniklo Atkinsonově pozornosti.

74.

Na sklepávačku Welbecka po přihrávce od Oxlada-Chamberlaina už nikdo z hráčů Arsenalu nereagoval. Chelsea přechází do rychlého protiútoku.

75.

Čech zasahovat nemusel, na druhou stranu Arsenal toho vpředu znovu moc nevymyslel. Chelsea odevzdala balon, Gunners rozehrávají vzadu.

76.

Arséne Wenger vypadá na tribuně samozřejmě velmi nespokojeně a pomocí vysílačky předává pokyny na střídačku. Mezitím Luiz kombinuje s Azpilicuetou.

77.

Costa byl zachycen v ofsajdu, na druhé straně vybojoval Welbeck roh pro Özila. Anglickému útočníkovi se docela povedlo oživit hru Arsenalu.

78.

Courtois vytáhl skvělý zákrok proti Welbeckově hlavičce a vyrazil míč na roh. Po rohovém kopu zase hlavičkoval Mustafi těsně vedle levé tyče! Teď měla Chelsea štěstí.

79.

Costa vybojoval v souboji s dvojicí hráčů Arsenalu rohový kop a v pohodovém tempu předává balon k rohovému praporku. Pro Chelsea je každá chvilka před bránou Čecha dobrá.

80.

Gabriel znovu odhlavičkoval za čáru, a tak Hazard rozehrál další roh. Dal si míč nakrátko s Pedrem, Mosesovu střelu zpoza šestnáctky pak ukryl Čech.

81.

Pedro utekl po levé straně a předal balon doprostřed Matičovi. Ten už klepal na dveře šestnáctky Arsenalu, když ho na poslední chvíli zastavil Monreal.

83.

Blues si poradili s dalším rohovým kopem Arsenalu a jsou velmi blízko k dokonání odvety za zářijovou porážku 0:3. Trenér Conte střídá Edena Hazarda a Pedra, do hry jdou Cesc Fabregas s Willianem.

85.

Ale to ne, Petr Čech daroval Chelsea třetí branku špatnou rozehrávkou! Český brankář chtěl přihrát Koscielnému, ale místo toho namazal CESCU FABREGASOVI, který ze šestnáctky uklidil míč do prázdné branky - 3:0!

87.

Chelsea tedy po Čechově chybě pečetila vítězství třetím gólem. Nyní Blues naposled v zápase střídají. Dolů jde Victor Moses, zahraje si Kurt Zouma.

88.

Při další rozehrávce si dal Čech pozor, byť byl znovu pod tlakem, a rozehrál přesně na své spoluhráče. Ti už ale mohou se zápasem jen těžko něco udělat.

89.

Fabregasův oblouček nalezl v šestnáctce Alonsa, který druhý gól hlavou nepřidal. Tentokrát hlavičkoval přímo do Čechovy náruče.

90.

Costa udržel na levé straně míč ve hře, natlačil se po čáře před branku, ale z těžkého úhlu střílel mimo. Nastavovat se budou tři minuty.

90+1.

Arsenal se na začátku nastavení dočkal alespoň čestného zásahu. Monreal odcentroval z levé strany přesně na hlavu OLIVIERA GIROUDA, který se z prostoru na přední tyči trefil přesně, ačkoliv si Courtois na míč sáhl - 3:1!

90+3.

Rozběhla se poslední minuta nastavení ve druhém poločase a Roman Abramovič na tribuně spokojeně kontroluje telefon. Arsenal dohrává zápas s míčem na kopačkách.

90+4.

Utkání skončilo.

Chelsea vítězí v derby proti Arsenalu a zvyšuje v tabulce náskok před svým největším rivalem už na dvanáct bodů. Do druhého poločasu nastupovali Blues s náskokem, který už po osmi minutách zdvojnásobil Hazard. Belgický reprezentant si namazal na chleba několik hráčů Arsenalu a po akci přes půl hřiště prostřelil i Čecha. Arsenal se pak dlouho nemohl dostat k pořádné šanci, natož aby mohl pomýšlet na snížení.

Dvanáct minut před koncem základního hracího času vychytal Courtois velkou šanci hlavičkujícího Welbecka, jeho protějšek Čech naproti tomu bídnou rozehrávkou daroval třetí gól Fabregasovi. Maličkou náplast na prohru Gunners zajistil v nastavení Giroud, jenž přesnou hlavičkou po centru od Monreala připravil Courtoise o čisté konto. Chelsea bodovala v Premier League počtvrté v řadě, Arsenal odchází podruhé za sebou poražen.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne.