Bundesliga • 26. kolo • 15:30

26. kolo bundesligy

Vítejte u online přenosu.

Od 15:30 začíná pět prvních zápasů bundesligy po vynucené pauze zapříčeněné koronavirem.

Do akce se vrhá i RB Lipsko v kádru s Patrikem Schickem. Rotten Bullen hosté doma Freiburg.

Během rozcvičky ještě musí hráči povinně nosit roušky. Například takhle se rozcvičovali hráči Dortmundu před derby s Schalke 04.

15:30

Zápasy začínají. Takto probíhala dezinfekce míčů, která bude znovu probíhat i o poločase.

15:35

Všechny zápasy jsou samozřejmě bez diváků kvůli koronaviru. "Bude to jako jízda bez motoru. Fanoušci jsou náš motor, náš pohon," řekl k prázdným stadionům český brankář Jiří Pavlenka.

15:37

Ve většině zápasů probíhá zhruba šestá minuta a zatím je všude skóre 0:0.

15:40

Takhle to vypadá na lavičkách. Všichni hráči mají roušky a sedí ob jedno místo tak, aby dodrželi rozestupy.

15:44

Hvězdný útočník Kylian Mbappé také sleduje první zápasy bundesligy po dvou měsících. Vybral si takzvané "Revierderby" mezi Dortmundem a Schalke.

15:51

Na pěti stadionech je odehráno přibližně dvacet minut a zatím jsme gól neviděli.

15:55

Hráči i členové realizačních týmů museli před zápasy projít prohlídkami a měřením teploty.

Měření teploty před zápasem bundesligy Borussia Dortmund - Schalke 04
Měření teploty před zápasem bundesligy Borussia Dortmund - Schalke 04 | Foto: Reuters
16:02

Gól! První branka po restartu Bundesligy je tady a museli jsme na ni čekat déle než půl hodiny. Koronavirus toho převrátil svět vzhůru nohama, ale jedna věc se nezměnila. Erling Haaland nepřestal střílet góly. V derby Dortmundu se Schalke otevřel skóre.

16:03

Takhle mezitím vypadá zápas bez diváků na půdě Hoffenheimu.

Stadion Hoffenheimu bez diváků
Stadion Hoffenheimu bez diváků | Foto: Reuters
16:11

Takto vypadá vylidněný stadion v Düsseldorfu, kde se stále hraje v zápase domácích s Paderbornem bez branek.

Stadion Fortuny Düsseldorf bez diváků
Stadion Fortuny Düsseldorf bez diváků | Foto: Reuters
16:13

Gól. Druhá branka hracího dne padla v Lipsku, kde se za hostující Freiburg prosadil ve 34. minutě Manuel Gulde.

16:14

Gól. Skóre se mění i v Augsburgu, ale i tady se radují hosté. Trefil se minutu před poločasem Renato Steffen a Wolfsburg do šaten odejde s vedením 1:0.

16:15

Gól. V Dortmundu pokračuje derby velmi příznivě pro černo-žluté barvy. Po rychlé kombinaci přenesl Brandt míč na Raphaela Guerreira, který jej dostal do sítě - 2:0 pro BVB.

16:23

Radost Erlinga Haalanda z první branky v bundeslize po obnovení soutěže.

Erling Braut Haaland z Borussie Dortmund slaví gól v zápase se Schalke
Erling Braut Haaland z Borussie Dortmund slaví gól v zápase se Schalke | Foto: Reuters

Náhradníci Fortuny Düsseldorf sedí v hledišti během zápasu s Paderbornem
Náhradníci Fortuny Düsseldorf sedí v hledišti během zápasu s Paderbornem | Foto: Reuters
16:33

Hráči Dortmundu pojali oslavu gólu s humorem. Radovali se, ale zároveň dodrželi bezpečné rozestupy.

16:41

Gól. V Augsburgu je vyrovnáno, vlastní branka Johna Brookse znamená, že domácí se na Wolfsburg dotáhli - 1:1.

16:45

Gól. Dortmund se vrátil po devíti víkendech bez soutěžního zápasu ve skvělé formě. Thorgan Hazard zvyšuje proti Schalke na 3:0 pro domácí.

16:49

Gól. Fanoušci u obrazovek konečně vidí více branek. První padla také v zápase Hoffenheimu s Herthou a do vedení jdou hosté. Trefil se Kevin Akpoguma.

Kvůli novým pravidlům byly lavičky prodlouženy a hráči sedí ob jedno místo.

16:52

Gól. Z Hoffenheimu přichází zpráva o další brance, kterou za hostující Herthu zaznamenal Vedad Ibiševič. Domácí prohrávají už o dva góly.

16:56

Dedryck Boyata při oslavě gólu do sítě Herthy Berlín na hygienická pravidla nedbal.

Dedryck Boyata a Marko Grujič z Herthy Berlín v zápase v Hoffenheimu
Dedryck Boyata a Marko Grujič z Herthy Berlín v zápase v Hoffenheimu | Foto: Reuters
16:58

Gól. Raphael Guerreiro se prosadil podruhé v zápase a Dortmund válcuje Schalke už 4:0.

Trenér Fortuny Düsseldorf Uwe Rösler a jeho rozhovor o poločase. Bezpečné vzdálenosti se dodržují i tady.

Trenér Fortuny Düsseldorf Uwe Rösler při zápase s Paderbornem
Trenér Fortuny Düsseldorf Uwe Rösler při zápase s Paderbornem | Foto: Reuters
17:06

Gól. Matheus Cunha zakončil povedenou individuální akci gólem na 3:0 pro Herthu a může se radovat se spoluhráči.

17:07

V barvách Augsburgu odehrál 66 minut obránce Marek Suchý. Aktuální stav zápasu je 1:1.

Marek Suchý z Augsburgu (5) v souboji z hráčem Wolfsburgu Joao Victorem
Marek Suchý z Augsburgu (5) v souboji z hráčem Wolfsburgu Joao Victorem | Foto: Reuters
17:10

Gól. Jusuf Poulsen vyrovnává v zápase Lipska s Freiburgem na 1:1.

Nápis "Noste roušky" na stadionu v Lipsku před zápasem s Freiburgem
Nápis "Noste roušky" na stadionu v Lipsku před zápasem s Freiburgem | Foto: Reuters
17:12

Na posledních přibližně 10 minut jde do akce český útočník Patrik Schick v dresu Lipska. Jeho tým hraje s Freiburgem 1:1.

17:13

Takto vypadá na zápase Lipsko - Freiburg novinářská tribuna.

Novináři na zápase RB Lipsko - Freiburg
Novináři na zápase RB Lipsko - Freiburg | Foto: Reuters
17:20

Gól. Ke třem bodům necelých deset minut před koncem nasměroval Wolfsburg v Augsburgu Daniel Ginczek.

17:22

V Düsseldorfu je stav stále bezbrankový, přestože domácí Fortuna čtyřikrát trefila tyč.

17:22

Konec zápasu. Augsburg - Wolfsburg 1:2.

17:23

Konec zápasu. Düsseldorf - Paderborn 0:0.

17:27

Prvních pět zápasů obnovené bundesligy je za námi. V zápasech 26. kola padlo celkem dvanáct gólů na stadionech bez diváků. Ve šlágru sobotního programu porazil Dortmund v "Revierderby" Schalke 4:0.

17:29

Das Geisterspiel, zápas duchů. Tak říkají v Německu zápasům za zavřenými dveřmi.

17:33

Sobotní program bundesligy bude za necelou hodinu pokračovat zápasem Eintrachtu Frankfurt s Borussií Mönchengladbach.

17:35

Online přenos z prvních zápasů bundesligy po jejím restartu je u konce. Děkujeme za pozornost.

před 2 minutami

Nehoda dvou osobních aut uzavřela dočasně dálnici D6 u Kynšperka

Dálnici D6 u Kynšperka nad Ohří ve čtvrtek k večeru uzavřela dočasně nehoda dvou osobních aut. Policie uvedla, že při nehodě byli dva lidé lehce zraněni. Dálnice je kvůli vyšetřování nehody dočasně uzavřena ve směru z Karlových Varů na Cheb, informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Podle policie je na silnici v těchto místech souvislá vrstva sněhu. Podmínky na silnicích se v Karlovarském kraji zhoršily už odpoledne, kdy při teplotách pod nulou začalo nejprve pršet a vpodvečer se déšť změnil na sněžení.

před 19 minutami

Dohoda o Turówu může být během několika týdnů, řekl premiér Fiala

Česko-polská jednání o těžbě v polském hnědouhelném dole Turów lze podle premiéra Petra Fialy dovést k dohodě v řádu několika týdnů. Chce kompromis přijatelný pro Českou republiku, Polsko i Liberecký kraj. V pořadu Českého rozhlasu Dvacet minut Radiožurnálu dnes předseda vlády uvedl, že je v kontaktu se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým.

Oba podle něj chtějí dohodu, která bude oboustranně přijatelná, a to i pro Liberecký kraj, kterého se rozšíření těžby dotýká. "Je reálné to dovést do konce v řádu několika týdnů," uvedl Fiala na dotaz ohledně termínů.

V jednáních podle premiéra zůstávají problémové body, které je třeba odblokovat, a není v zájmu nikoho zůstat bez dohody. Po středečním jednání vlády Fiala uvedl, že dohodu zatím podepsat není možné. Dvěma hlavními problémy zůstávají výše finančních kompenzací a délka soudního dohledu.

Praha vede kvůli dolu s Varšavou spor, rozšíření těžby předloni Polsko povolilo bez ohledu na námitky české strany. Česko se kvůli tomu obrátilo na Soudní dvůr EU, který loni v květnu nařídil Polsku předběžným opatřením zastavit práce. Poláci to odmítají a zpochybňují i dopady na české území.

Česko podle návrhu smlouvy trvá na náhradě 50 milionů eur (zhruba 1,22 miliardy korun) za škody způsobené těžbou, Polsko nabídlo 40 milionů eur (zhruba 980 milionů korun). Spor trvá také u požadavku na desetiletou délku soudního dohledu. Varšava by souhlasila jen s dvouletým dohledem.