Zima naskočil na posledních jedenáct minut, Turínu pomohl udržet v Benátkách bod

27. 9. 2021 22:54
FC Turín remizoval v italské fotbalové lize na hřišti nováčka Benátek 1:1. Obránce David Zima nastoupil za hosty od 79. minuty a připsal si druhý start v Serii A po přestupu z pražské Slavie. Minulé dva zápasy strávil dvacetiletý český hráč na lavičce.
Radost fotbalistů FC Turín
Radost fotbalistů FC Turín | Foto: Reuters

Jeho tým poslal do vedení v 56. minutě Chorvat Josip Brekalo, další letní posila skórovala v turínském dresu poprvé. O výhru přišli hosté po faulu Koffiho Djidjiho, který byl vyloučen po druhé žluté kartě a turínský odchovanec Mattia Aramu navíc v 78. minutě proměnil nařízenou penaltu.

Turín remizoval podruhé za sebou, předtím dvakrát vyhrál a v tabulce je devátý. Benátky jsou v sestupovém pásmu na 18. příčce.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Benátky - FC Turín 1:1 (77. Aramu z pen. - 56. Brekalo).

Brighton remizoval s Crystal Palace

Fotbalisté Brightonu remizovali v dohrávce 6. kola anglické ligy na hřišti Crystal Palace 1:1 a nevyužili možnost posunout se do čela tabulky. Bod pro Brighton, který zůstal na šestém místě, zachránil gólem v páté minutě nastavení Neal Maupay.

Také první gól padl v samém závěru poločasu, těsně před přestávkou proměnil penaltu Wilfried Zaha. Po změně stran Zaha na španělského brankáře Roberta Sáncheze ve velké šanci podruhé nevyzrál, Ayew mířil těsně vedle. Místo zvýšení náskoku nakonec domácí o druhou výhru v sezoně přišli.

Ligu vede neporažený Liverpool před pěticí pronásledovatelů včetně Brightonu má náskok jednoho bodu. Crystal Palace zůstal na 15. místě.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Crystal Palace - Brighton 1:1 (45.+2 Zaha z pen. - 90.+5 Maupay).

Trávník se v Turecku poprvé trefil

Záložník Michal Trávník dal svůj první gól v turecké fotbalové lize, kterým pomohl Kasimpase k remíze 2:2 s Konyasporem. Jeho tým bodoval po třech porážkách a v tabulce mu po sedmi kolech patří s šesti body 16. místo.

Konyaspor, který je šestý, dal dva góly v rychlém sledu a v 21. minutě vedl 2:0. Trávník po necelé půlhodině hry snížil po náběhu do vápna a střele k tyči a v 63. minutě domácí odvrátili porážku díky proměněné penaltě.

Trávníka, který přišel do Kasimpasy v létě na roční hostování z pražské Sparty, v nastaveném čase vystřídal obránce Tomáš Břečka.