Inter Milán je po výhře nad AS v čele ligy, Zima byl u výhry Turína nad Speziou

Aktualizováno 23. 4. 2022 20:05
Fotbalisté Interu Milán v 34. kole italské ligy porazili na svém hřišti 3:1 pátý AS Řím a dostali se o bod do čela tabulky před městského rivala AC. Obránce David Zima pomohl k výhře FC Turín 2:1 nad Speziou. Další reprezentant Aleš Matějů nezabránil domácí porážce Benátek 1:3 s Atalantou Bergamo.
David Zima
David Zima | Foto: Reuters

V základní sestavě nastoupil i záložník Verony Antonín Barák, při remíze 1:1 se Sampdorií odehrál 61 minut.

Inter v úterý vyřadil AC Milán v semifinále Italského poháru a dnes rivala pokořil na dálku znovu. Proti AS Řím se prosadil stejně jako v prvním vzájemném duelu pravý bek Dumfries, další gól přidal Brozovič a střelecký účet favorita uzavřel kanonýr Martínez. "Nerazzurri" porazili "Vlky" potřetí v sezoně s celkovým skóre 8:1, čisté konto jim zkazil v závěru Mchitarjan.

Zima nastoupil potřetí za sebou, poprvé ale odehrál plnou porci minut. Utkání dvou týmů ze středu tabulky rozhodl ve prospěch "Býků" dvěma zásahy srbský záložník Lukič, první gól dal z penalty. V závěru zápasu už jen snížil rovněž z pokutového kopu Manaj.

Matějů se objevil podruhé za sebou v základní sestavě, stejně jako před týdnem proti Fiorentině ale jeho tým nebodoval. Benátky prohrály poosmé v řadě a z posledního místa ztrácejí na záchranu šest bodů.

Bergamo naopak uspělo po třech porážkách a je dva body od pohárových příček. Atalanta prolomila nepříznivou sérii díky trefám ofenzivních opor Pašaliče, Muriela a Zapaty, jenž se prosadil poprvé od prosince.

Verona prohrávala od 44. minuty, kdy Caputo dorazil vlastní neúspěšný penaltový pokus. Vyrovnání zařídil v 78. minutě Caprari a Hellas si upevnil deváté místo. Sampdoria je šestnáctá.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Benátky - Bergamo 1:3 (80. Črnigoj - 44. Pašalič, 47. Zapata, 63. Muriel), FC Turín - Spezia 2:1 (4. z pen. a 69. Lukič - 90.+6 Manaj z pen.), Inter Milán - AS Řím 3:1 (30. Dumfries, 40. Brozovič, 52. Martínez - 85. Mchitarjan), Hellas Verona - Sampdoria Janov 1:1 (78. Caprari - 44. Caputo).

1. Inter Milán 33 21 9 3 71:26 72
2. AC Milán 33 21 8 4 58:29 71
3. Neapol 33 20 7 6 59:27 67
4. Juventus Turín 33 18 9 6 50:29 63
5. AS Řím 34 17 7 10 55:40 58
6. Lazio Řím 33 16 8 9 65:48 56
7. Fiorentina 32 17 5 10 53:40 56
8. Bergamo 33 15 9 9 57:39 54