Povedený Zidanův návrat. Real výhrou nad Celta Vigem uťal černou sérii

16. 3. 2019 20:59
Zinédine Zidane prožil vítězný návrat na lavičku Realu Madrid. V prvním zápase po pondělním nástupu místo trenéra Santiaga Solariho porazil "Bílý balet" 2:0 Celtu Vigo. Góly dali španělský záložník Isco, jenž se objevil v ligovém duelu v základní sestavě poprvé od října, a velšský útočník Gareth Bale.
Real Madrid - Celta Vigo: Isco a Zinedine Zidane
Real Madrid - Celta Vigo: Isco a Zinedine Zidane | Foto: Reuters

Právě Bale mohl poslat Real do vedení po půlhodině hry, jenže akrobatickým zakončením trefil břevno. Po změně stran madridský klub vystupňoval tlak a v 62. minutě skóroval po Benzemově přihrávce před bránu zblízka Isco.

Bale se přece jen gólu dočkal a pojistil vítězství v 77. minutě. Trefil se o tyč po spolupráci s Marcelem. "Nezačali jsme dobře, museli jsme být trpěliví. Jsem ale šťastný, že se ke konci prvního a v průběhu druhého poločasu naše hra postupně zlepšovala a nakonec jsme i vyhráli," řekl Zidane.

Real ukončil sérii čtyř soutěžních proher na domácím stadionu a stáhl ztrátu na druhé místo na dva body. Městský rival Atlético totiž prohrál v Bilbau 0:2.

O výsledku rozhodla situace ze 73. minuty, kdy po chybě stopera Giméneze našel Córdoba před bránou volného Williamse. Výsledek pojistil v závěru střídající Kodro, který se i s přispěním Giménezovy teče trefil po necelé minutě na hřišti.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Huesca - Alavés 1:3 (14. Avila z pen. - 11. z pen. a 86. Calleri, 80. Guidetti), Real Madrid - Vigo 2:0 (62. Isco, 77. Bale), Bilbao - Atlético Madrid 2:0 (73. Williams, 85. Kodro),

20:45 Leganés - Girona.