Zbláznil se? Ruská fotbalová hvězda srazila sudího pěstí na zem, pak do něj kopala

Sport ČTK Sport, ČTK
13. 8. 2020 15:59
Bývalý kapitán ruské fotbalové reprezentace Roman Širokov zbil při pondělním zápase amatérské soutěže v Moskvě rozhodčího.
Roman Širokov slaví gól, kterým na EURU 2012 překonal Petra Čecha v české bráně
Roman Širokov slaví gól, kterým na EURU 2012 překonal Petra Čecha v české bráně | Foto: ČTK

Devětatřicetiletého záložníka, jenž před čtyřmi lety ukončil profesionální kariéru, už začala vyšetřovat policie. Podle listu Sport Express, který o incidentu informoval, může případ skončit u soudu.

Konflikt je zachycen na videu. Širokov, jenž byl v minulosti dvakrát vyhlášen ruským fotbalistou roku, se dostal do sporu s rozhodčím poté, co sudí odmítl nařídit pokutový kop proti soupeři.

Po krátké slovní výměně chtěl sudí Širokova vyloučit. Fotbalista ho ale ranou pěstí do obličeje srazil na zem a pak do něho ještě kopl. Teprve poté ho spoluhráči odtáhli ze hřiště. Rozhodčí musel být hospitalizován v nemocnici.

Podívejte se, jak Širokov řádil:

"Chtěl bych se Nikitovi upřímně omluvit za takové nevhodné chování. Uvědomuju si, že neodpískání evidentní penalty a udělení červené karty nemůže být důvodem k tomu, abych něco takového dělal," kál se vítěz Poháru UEFA z roku 2008, dvojnásobný ruský šampion a bronzový medailista z EURO 2008."Doufám, že bude Nikita co nejdřív zpátky," doplnil.

Přesto s ním okamžitě ukončila spolupráci televizní společnost, kde působil jako fotbalový expert.

Širokov působil v Zenitu Petrohrad i obou moskevských velkoklubech Spartak a CSKA, v reprezentaci odehrál 57 zápasů a vstřelil třináct gólů.

Jeden z nich i do české sítě při EURU 2012.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Minsk v neděli čeká další protest proti Lukašenkovi, v sobotu policie zadržela 430 lidí

Běloruská metropole se připravuje na další velkou protivládní demonstraci, která má začít ve 13:00. Předchozí neděle se na protestech vždy sešlo kolem 100 000 lidí. Portál Nexta Life pohrozil postupným zveřejňováním jmen policistů, bude-li pokračovat násilí vůči lidem.

Běloruská policie v sobotu zadržela 430 lidí, kteří se v Minsku zúčastnili opozičního pochodu žen proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom běloruská média s odvoláním na údaje, které zveřejnilo ministerstvo vnitra.

V zemi se přitom podle úřadu konalo celkem 14 akcí na podporu Lukašenka, na které přišlo dohromady 5600 lidí. Naproti tomu "celkový počet účastníků 11 protestních akcí podle něj nepřesáhl 900". V Minsku se prý pochodu žen zúčastnilo kolem 500 osob. Agentury AFP a Reuters přitom informovaly, že jen tohoto protestu v metropoli se zúčastnilo asi 2000 žen. 

Další zprávy