Zbláznil se? Obránce ligového celku se úmyslně zahryzl do hlavy protihráče

Rudolf Černík
27. 11. 2019 15:54
Podlý útok předvedl fotbalový obránce Fernando Amorebieta z paraguayského celku Cerro Porteňo na Nestora Camacha. Hráče Olimpie Asunción nejprve udeřil čelem, o chvilku později se mu dokonce zakousl do hlavy.
Video: Youtube.com

K incidentu došlo v 82. minutě Superclásica paraguayské nejvyšší soutěže, kdy lídr soutěže Olimpia vedl v asunciónském derby 4:2 nad Cerro Porteňo, kterému patří třetí příčka. 

Amorebieta, hráč se zkušenostmi i z anglické Premier League, v níž hájil barvy Fulhamu, i španělské ligy, kde působil v Bilbau, nejprve ve vlastním pokutovém území beztrestně udeřil hlavou Camacha do čela .

O pár vteřinek později letěl směrem k dvojici rivalů míč, a zatímco ho Amorebietův spoluhráč odhlavičkoval, Venezuelan se zezadu zahryzl do temene Camacha.

Tenhle šílený zákrok už rozhodčí Edward Aquino viděl a Amorebietovi okamžitě udělil červenou kartu. Zároveň však vyloučil i jeho oběť…

Stav už zůstal nezměněn, Olimpia vyhrála díky čtyřem gólům známého internacionála Roqueho Santa Cruze a vede tabulku o čtyři body před Libertadem, Cerro je zpět o dalších devět bodů.

Zatím nejznámějším hráčem, který pokousal protihráče, je slavný uruguayský útočník Luis Suárez. Ten jako hráč Ajaxu Amsterdam zabořil v roce 2010 své zuby do ramene Otmana Bakkaly z Eindhovenu, o tři roky později už v Liverpoolu stejný "kousek" zopakoval s Branislavem Ivanovičem z Chelsea. A přezdívce "Kanibal" dostál i na mistrovství světa v roce 2014, kdy se zahryzl do ramene italského obránce Giorgia Chielliniho.

Suárezův kousanec do Chielliniho:

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy