Zas ten Souček. Tentokrát trefil West Hamu výhru nad Evertonem

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu.
České duo v barvách West Hamu United začalo rok 2021 skvěle. Hammers vyhráli na půdě Evertonu 1:0.
Čerstvého otce Vladimíra Coufala zařadil trenér David Moyes znovu do sestavy a někdejší bek Slavie se mu odvděčil spolehlivým výkonem. Everton se za celý zápas zmohl jen na dvě střely na branku.
Tomáš Souček se zapsal do historie zápasu ještě výrazněji, v 86. minutě jeho střela rozhodla o vítězství Hammers.
"Jak na startu roku, tak věřím, že po celý rok. Přeji tento gól a tohle vítězství všem našim fanouškům a speciálně Cufovi dceři. Šťastný nový rok," napsal později "Suk" na sociální sítě.
Aktualizováno 1. 1. 2021 23:17
Záložník Tomáš Souček rozhodl v 86. minutě svým pátým gólem v sezoně anglické ligy o vítězství fotbalistů West Hamu 1:0 na hřišti čtvrtého Evertonu.

United díky pohotové teči českého reprezentanta ukončili čtyřzápasovou sérii bez výhry a ukončili šňůru čtyř vítězství Evertonu. Celý duel 17. kola za hosty odehrál také obránce Vladimír Coufal, jenž se vrátil do sestavy po jednozápasové pauze.

V druhém dnešním utkání porazil Manchester United 2:1 Aston Villu a bodově se dotáhl na vedoucí Liverpool.

Pětadvacetiletý Souček se stal prvním střelcem v Premier League v roce 2021 v závěru duelu, jenž směřoval k bezbrankové remíze. Rodák z Havlíčkova Brodu na malém vápně zareagoval na tečovanou střelu spoluhráče Aarona Cresswella a poslal míč do poloodkryté domácí branky. Pátým gólem v ročníku se Souček osamostatnil v čele klubové tabulky střelců.

"Je to pro nás hodně důležitý výsledek, protože jak se říká, jak na nový rok, tak po celý rok," uvedl v pozápasovém rozhovoru český hrdina zápasu. "Možná by zápasu víc slušela remíza, ale od zhruba 80. minuty jsem cítil, že hrajeme velmi sebevědomě a že si jdeme pro vítězství. Takže jsme si tu výhru možná zasloužili víc."

"Kladiváři" se museli krátce před výkopem vyrovnat s tím, že přišli kvůli zranění z rozcvičky o brankářskou jedničku Lukasze Fabiańského. Jeho náhradníka Darrena Randolpha ale favorizovaní domácí vážněji neohrozili.

"Možná jsme si vytvořili více šancí a prostoru, oni ale měli větší držení míče. Ukázali jsme odhodlání, protože jsme šli celých 90 minut za vítězstvím, a na konci se to projevilo," uvedl Souček, jenž do West Hamu přišel loni v lednu ze Slavie.

Statistiky Tomáše Součka v zápase s Evertonem

West Hamu, který během Vánoc získal ze tří zápasů pět bodů, nyní v tabulce Premier League patří desátá příčka, ale má stejně bodů jako pátá Chelsea

"Bylo to náročné, navíc já jsem něco podobného zažil poprvé. Dosud jsem vždycky měl touhle dobou tři týdny volna a cpal se bramborovým salátem," smál se v rozhovoru Souček. "Ty tři zápasy v šesti dnech byly náročné, ale užil jsem si to. každopádně jsem rád, že teď máme tři dny volno a můžeme k našim rodinám," dodal Souček, který s týmem strávil i silvestrovskou noc.

"Byl hodně důležitý. Myslím, že už odehrál lepší zápasy než dnes, ale pokud bude pořád střílet góly, budu velmi šťastný," řekl na Součkovu adresu trenér David Moyes.

Na rozdíl od Evertonu protáhl své úspěšné období Manchester United, jenž si proti Aston Ville připsal pátou výhru z posledních šesti ligových zápasů. Góly vítězů vstřelili Anthony Martial ve 40. minutě hlavou a v 61. minutě Bruno Fernandes z penalty po faulu na Paola Pogbu, který musel potvrdit VAR. Hosté se jen krátce radovali z vyrovnání po rychle rozehrané standardní situaci a zakončení Bertranda Traorého v 58. minutě.

Svěřenci trenéra Oleho Gunnara Solskjaera nyní mají stejně bodů jako jejich historicky největší rival Liverpool, jenž zůstal v čele tabulky díky skóre.

Komplexní statistiky Tomáše Součka v sezoně 2020-21

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Everton - West Ham United 0:1 (86. Souček), Manchester United - Aston Villa 2:1 (40. Martial, 61. Fernandes z pen. - 58. Traoré).

1. Liverpool 16 9 6 1 37:20 33
2. Manchester United 16 10 3 3 33:24 33
3. Leicester 16 9 2 5 29:20 29
4. Everton 16 9 2 5 26:20 29
5. Chelsea 16 7 5 4 31:18 26
6. Aston Villa 15 8 2 5 29:16 26
7. Tottenham 15 7 5 3 26:15 26
8. Manchester City 14 7 5 2 21:12 26