Za Valladolid prý hrálo sedm koupených hráčů, ovlivnili sázky i postup do Ligy mistrů

ČTK ČTK
4. 6. 2019 12:32
Skandál s ovlivňováním zápasů ve španělských fotbalových soutěžích se týká mimo jiné utkání posledního kola La Ligy mezi Valladolidem a Valencií. Podle listu El Mundo zajistila policie telefonní odposlechy, z kterých vyplývá, že utkání bylo zmanipulované a podílelo se na tom sedm hráčů domácího Realu.
Ruben Alcaraz (Real Valladolid)
Ruben Alcaraz (Real Valladolid) | Foto: Reuters

Zápas skončil 2:0 pro hosty, kteří si tím zajistili čtvrté místo a účast v Lize mistrů, Valladolid měl už předem jisté setrvání v soutěži. Oba góly padly po hrubých chybách při rozehrávce před pokutovým územím. Utkání mělo být ovlivněné tak, aby Valencie vyhrála první i druhý poločas, což se skutečně stalo. Na takto dohodnuté výsledky byly uzavřeny vysoké sázky.

V souvislosti s kauzou zatkla španělská policie na konci května řadu fotbalistů z první a druhé ligy. Za vůdce skupiny byl označen bývalý reprezentant a fotbalista Realu Madrid Raúl Bravo, spolu s ním byla uvalena vazba i na dalšího někdejšího profesionála Carlose Arandu. Právě jeho telefonát, v němž hovořil o sedmi "koupených" hráčích, policie v případě Valladolidu zachytila.

Podle médií se o zisky ze sázek podělili i zainteresovaní fotbalisté, podezřelý je zejména bývalý kapitán Valladolidu Borja Fernández, který byl při květnové akci také mezi zadrženými. Do případu mají být zapleteni pouze fotbalisté, nikoliv funkcionáři.

 

Právě se děje

Další zprávy