Z českého souboje vyšel vítězně Zima, FC Turín zdolal Veronu

Aktualizováno 19. 12. 2021 22:46
Český souboj v 18. kole italské fotbalové ligy vyzněl vítězně pro Davida Zimu, jehož FC Turín zdolal oslabenou Veronu Antonína Baráka 1:0. Neapol ve šlágru 18. kola vyhrála 1:0 na hřišti AC Milán a díky lepšímu skóre vystřídala soupeře na druhém místě tabulky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Fiorentina dotáhla dvougólové manko a na svém hřišti remizovala 2:2 se Sassuolem. Už 16. ligový gól v sezoně zaznamenal nejlepší střelec soutěže Dušan Vlahovič, jenž se prosadil v šestém utkání v řadě.

Utkání Turín - Verona rozhodla dvouminutovka z prvního poločasu. Ve 25. minutě stáhl Magnani unikajícího Sanabriu, dostal červenou kartu a po následné standardní situaci se navíc prosadil Pobega.

"Býci" těsný náskok proti oslabenému soupeři ubránili a posunuli se na desáté místo. Od 55. minuty k tomu přispěl i střídající Zima, který se po třech zápasech nevešel do základní sestavy. Verona je na 13. příčce.

Šlágr v Miláně rozhodl už v páté minutě gólovou hlavičkou Elmas. Neapol ukončila třízápasové čekání na vítězství a stejně jako "Rossoneri" ztrácí na vedoucí Inter čtyři body.

Sassuolo vedlo po prvním poločase zásluhou Scamaccy a Frattesiho o dvě branky, krátce po změně stran si ale Vlahovič našel místo mezi obránci a samostatný únik s přehledem zakončil. Srbský útočník dal 33. gól v tomto kalendářním roce a vyrovnal loňský počin bývalého útočníka Juventusu Cristiana Ronalda.

"Fialky" vytěžily z velkého tlaku v 61. minutě Torreirovo vyrovnání, o chvíli později byl ale vyloučen kapitán Biraghi a domácí už se na obrat nezmohli. Fiorentina je šestá o skóre za AS Řím, Sassuolo neprohrálo popáté v řadě a je jedenácté.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Fiorentina - Sassuolo 2:2 (51. Vlahovič, 61. Torreira - 32. Scamacca, 37. Frattesi), Spezia - Empoli 1:1 (50. vlastní Marchizza - 72. vlastní Nikolaou), FC Turín - Hellas Verona 1:0 (26. Pobega), Sampdoria Janov - Benátky 1:1 (1. Gabbiadini - 87. Henry), AC Milán - Neapol 0:1 (5. Elmas).

1. Inter Milán 18 13 4 1 48:15 43
2. Neapol 18 12 3 3 35:13 39
3. AC Milán 18 12 3 3 36:20 39
4. Bergamo 18 11 4 3 38:24 37
5. AS Řím 18 10 1 7 30:20 31
6. Fiorentina 18 10 1 7 33:24 31
7. Juventus Turín 18 9 4 5 25:17 31
8. Lazio Řím 18 8 4 6 36:33 28