Xavi začal trenérské angažmá v Barceloně výhrou, jeho tým zdolal Espaňol díky penaltě

20. 11. 2021 23:03
Trenér Xavi má za sebou vítěznou premiéru na lavičce fotbalové Barcelony, jeho tým si poradil ve 14. kole španělské ligy v městském derby 1:0 s Espaňolem.
Xavi coby trenér Barcelony v derby s Espaňolem
Xavi coby trenér Barcelony v derby s Espaňolem | Foto: Reuters

Xavi vsadil i kvůli velké marodce na omlazenou sestavu, ligový debut v základní sestavě si odbyl sedmnáctiletý Ilias Akhomach. "Blaugranas" v prvním poločase vyslali na soupeřovu branku 11 střel, nejvíc v sezoně, prosadil se ale až po změně stran z penalty Depay.

Barcelona se výhrou posunula na šesté místo a ukončila čtyřzápasové čekání na tříbodový zisk. Espaňol se drží ve středu tabulky.

Sevilla doma s Alavésem dvakrát prohrávala, nakonec ale uhájila šestizápasovou ligovou neporazitelnost. Ve druhé minutě se po rohovém kopu dostal míč k Ivanu Rakitičovi a ten ho nekompromisně poslal do sítě.

Třiatřicetiletý záložník dal 55. branku v La Lize a dorovnal v tomto ohledu krajana Alena Peternace. Z chorvatských hráčů má lepší bilanci už jen někdejší kanonýr Sevilly a Realu Madrid Davor Šuker (113 gólů).

Atlético v úvodních šesti domácích zápasech hned třikrát remizovalo, další ztrátu ale nakonec nepřipustilo. V 87. minutě si Felipe naskočil na rohový kop a hlavou přesně zakončil. Obhájci titulu jsou čtvrtí, na čelo ztrácí dva body. Pamplona je devátá.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

FC Barcelona - Espaňol Barcelona 1:0 (48. Depay z pen.), Vigo - Villarreal 1:1 (72. Méndez - 27. A. Moreno), FC Sevilla - Alavés 2:2 (38. Ocampos, 90.+2 Rakitič - 5. Laguardia, 45.+7 Joselu z pen.), Atlético Madrid - Pamplona 1:0 (87. Felipe).

1. FC Sevilla 13 8 4 1 23:9 28
2. San Sebastian 13 8 4 1 19:10 28
3. Real Madrid 12 8 3 1 28:13 27
4. Atlético Madrid 13 7 5 1 22:13 26
5. Betis Sevilla 13 6 3 4 19:17 21
6. FC Barcelona 13 5 5 3 20:15 20
7. Vallecano 13 6 2 5 19:14 20
8. Bilbao 13 4 7 2 11:8 19