West Ham se opět strachoval o tříbrankové vedení, s Wolves ale výhru udržel

5. 4. 2021 21:15
Fotbalisté West Hamu s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem vyhráli ve 30. kole anglické ligy 3:2 ve Wolverhamptonu a posunuli se před Chelsea na čtvrté místo, které zaručuje postup do Ligy mistrů. Před United jsou v tabulce už pouze oba manchesterské velkokluby a třetí Leicester, s nímž se svěřenci trenéra Davida Moyese střetnou příště.
West Ham se stejně jako proti Arsenalu dostal rychle do vedení 3:0, ale soupeř znovu sahal po vyrovnání. | Foto: Reuters

United měli skvělý vstup do zápasu. Už v 6. minutě přihrál Coufal ještě na vlastní polovině Jessemu Lingardovi, jenž skvělé sólo zakončil gólovou střelou. Ve 14. minutě zvýšil Pablo Fornals, a když ve 38. minutě vstřelil třetí gól West Hamu krátce po příchodu na trávník střídající Jarrod Bowen, zdálo se rozhodnuto.

Ještě do přestávky ale snížil hlavičkou Leander Dendoncker a v 68. minutě zadělal na drama Fábio Silva. Osm minut předtím dopravil zblízka míč do branky Souček, ale jeho gól rozhodčí neuznal, protože si při zpracování pomohl rukou. Na rozdíl od minulého utkání před reprezentační pauzou s Arsenalem ale "Kladiváři" ztrátu bodů z vedení 3:0 nepřipustili a vítězství udrželi.

Po dvou zápasech bodoval Everton, ale s Crystal Palace doma jen remizoval 1:1 a zůstal v tabulce osmý. Everton poslal v 56. minutě do vedení po závaru James Rodríguez a zdálo se, že svěřenci trenéra Carla Ancelottiho směřují za očekávaným vítězstvím. Pojistku ale domácí nepřidali a v 86. minutě je potrestal z jediné šance londýnského celku střídající Michy Batshuayi.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Everton - Crystal Palace 1:1 (56. Rodríguez - 86. Batshuayi), Wolverhampton - West Ham United 2:3 (44. Dendoncker, 68. Fábio Silva - 6. Lingard, 14. Fornals, 38. Bowen).

1. Manchester City 31 23 5 3 66:21 74
2. Manchester United 30 17 9 4 58:33 60
3. Leicester 30 17 5 8 53:34 56
4. West Ham United 30 15 7 8 48:37 52
5. Chelsea 30 14 9 7 46:30 51
6. Tottenham 30 14 7 9 51:32 49
7. Liverpool 30 14 7 9 51:36 49
8. Everton 29 14 5 10 41:38 47