Součkův gól nestačil. West Ham v závěru přišel o výhru nad Brightonem

Aktualizováno 1. 12. 2021 23:33
Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Souček vstřelil za West Ham druhý gól v sezoně anglické ligy, ale "Kladiváři" doma s Brightonem ztratili vedení a vinou branky z 89. minuty ve 14. kole remizovali 1:1. Londýnský tým tak potřetí za sebou nedokázal naplno bodovat a v neúplné tabulce zůstal čtvrtý.
Tomáš Souček se raduje z branky proti Brightonu
Tomáš Souček se raduje z branky proti Brightonu | Foto: Reuters

Chelsea zvítězila ve Watfordu 2:1 a dál vede o bod před Manchesterem City. Obhájce titulu stejným výsledkem venku porazil Aston Villu. O další bod zpět je třetí Liverpool, který v městském derby vyhrál na stadionu Evertonu 4:1.

Souček si už v páté minutě naskočil na Fornalsův roh a hlavou otevřel skóre. Šestadvacetiletý defenzivní záložník v Premier League skóroval poprvé od úvodního srpnového kola.

Druhá domácí branka krátce po změně stran neplatila kvůli Antoniově ofsajdu. Brighton, který většinu času tvořil hru a snažil se o překonání tuhé defenzivy domácích, se dočkal těsně před koncem, kdy mu zajistil bod Maupay akrobatickým kopem přes hlavu.

"Je to pro nás frustrující, chtěli jsme vyhrát. Jsem za gól šťastný, ale okamžitě bych ho vyměnil za vítězství," napsal na Twitteru Souček. Vedle něj nastoupil v základní sestavě West Hamu i pravý obránce Vladimír Coufal, další Čech, záložník Alex Král, zůstal na lavičce domácích.

Duel Watfordu s Chelsea byl v prvním poločase na půl hodiny přerušen kvůli ošetřování fanouška na tribuně, jenž byl po zástavě srdce stabilizován. Na vedoucí branku hostujícího Mounta odpověděl těsně před pauzou Dennis. O triumfu "Blues" rozhodl v 72. minutě střídající Zijach.

Manchesteru City v úvodním dějství zařídili dvoubrankový náskok Portugalci Dias se Silvou. Krátce po změně stran snížil Watkins, ale Aston Villa už proti favoritovi víc nestihla. Trenér Gerrard tak s birminghamským mužstvem poprvé vyšel naprázdno po předchozích dvou ligových výhrách 2:0.

K vítězství Liverpoolu přispěl dvěma góly Salah. Nejlepší střelec soutěže si polepšil na 13 zásahů v ročníku. Další góly hostů přidali Henderson a Jota. Za Everton na průběžných 1:2 snižoval Gray. Souboj s bývalým týmem tak nevyšel domácímu kouči Benítezovi.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Southampton - Leicester 2:2 (3. Bednarek, 34. Adams - 22. Evans, 49. Maddison), West Ham United - Brighton 1:1 (5. Souček - 89. Maupay), Wolverhampton - Burnley 0:0, Watford - Chelsea 1:2 (43. Dennis - 29. Mount, 72. Zijach), Aston Villa - Manchester City 1:2 (47. Watkins - 27. Dias, 43. Silva), Everton - Liverpool 1:4 (38. Gray - 19. a 64. Salah, 9. Henderson, 79. Jota).

1. Chelsea 14 10 3 1 33:6 33
2. Manchester City 14 10 2 2 29:8 32
3. Liverpool 14 9 4 1 43:12 31
4. West Ham United 14 7 3 4 25:17 24
5. Arsenal 13 7 2 4 15:17 23
6. Wolverhampton 14 6 3 5 12:12 21
7. Brighton 14 4 7 3 13:15 19
8. Leicester 14 5 4 5 22:25 19