West Ham v závěru ztratil zápas s Chelsea, Vydra vystřelil výhru Burnley

Aktualizováno 24. 4. 2022 19:54
Český útočník Matěj Vydra rozhodl ve 34. kole anglické fotbalové ligy gólem o vítězství Burnley 1:0 nad Wolverhamptonem. Tým trenéra Mikea Jacksona se díky druhé výhře za sebou posunul v neúplné tabulce ze sestupového pásma na 17. místo o dva body před Everton. Ten prohrál v městském derby 0:2 s Liverpoolem, který se znovu dotáhl na bod k vedoucímu Manchesteru City.
Matěj Vydra a Wout Weghorst slaví branku
Matěj Vydra a Wout Weghorst slaví branku | Foto: Reuters

Další čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal s West Hamem podlehli v londýnském derby Chelsea 0:1. Jedinou branku vstřelil v 90. minutě Christian Pulisic. "Kladiváři" už předtím přečkali pokutový kop a dohrávali bez vyloučeného Craiga Dawsona. Alex Král zůstal na lavičce náhradníků.

Devětadvacetiletý Vydra, který vynechal část sezony kvůli operaci tříselné kýly a následnému zranění lokte, se prosadil podruhé v této ligové sezoně. V utkání nejprve obdržel po půl hodině hry žlutou kartu. V 62. minutě si naběhl na Weghorstovu přihrávku a překonal brankáře Sá.

"Poprvé jsem v sezoně skóroval na hřišti Chelsea a byl to důležitý gól. Tenhle je ale ještě důležitější. Není však důležité, kdo se trefí, musíme hlavně vstřelit víc branek než soupeř a získávat tři body," řekl Vydra po utkání BBC.

Českého útočníka o devět minut později nahradil na hřišti Lennon. Burnley cenné vítězství udrželo a bodovalo v lize potřetí za sebou. "Posledních deset minut jsem byl hodně nervózní. Odpočítával jsem čas a modlil se, abychom to dotáhli. Mám z téhle výhry radost," doplnil Vydra.

Fotbalisté West Hamu s Chelsea drželi až do samého závěru bezbrankový stav. V 86. minutě navíc brankář Fabiański zneškodnil pokutový kop Jorginha po předchozím faulu Dawsona na Lukakua. O čtyři minuty později ale rozhodl o triumfu "Blues" americký útočník Pulisic .West Ham nevyhrál v lize potřetí za sebou a zůstává sedmý, Chelsea je třetí.

Liverpool měl doma proti Evertonu drtivou územní převahu (83 procent držení míče), přesto se proti pozorné obraně soupeře nedokázal více než hodinu prosadit. Až v 62. minutě se trefil po Salahově centru hlavičkující Robertson. Pět minut před koncem zpečetil vítězství Origi. "Reds" neprohráli v lize počtrnácté za sebou a pět kol před koncem dál živí naději na titul.

Brighton doma ztratil dvoubrankový náskok a remizoval se Southamptonem 2:2. Obě branky hostů vstřelil Ward-Prowse.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Brighton - Southampton 2:2 (2. Welbeck, 44. vlastní Salisu - 45.+4 a 54. Ward-Prowse), Burnley - Wolverhampton 1:0 (62. Vydra), Chelsea - West Ham United 1:0 (90. Pulisic), Liverpool - Everton 2:0 (62. Robertson, 85. Origi).

1. Manchester City 33 25 5 3 80:21 80
2. Liverpool 33 24 7 2 85:22 79
3. Chelsea 32 19 8 5 67:27 65
4. Arsenal 33 19 3 11 52:40 60
5. Tottenham 33 18 4 11 56:38 58
6. Manchester United 34 15 9 10 53:51 54
7. West Ham United 34 15 7 12 52:44 52
8. Wolverhampton 33 15 4 14 33:29 49