West Ham po třech prohrách v řadě zvítězil, Jarmolenko svůj gól oplakal

Aktualizováno 13. 3. 2022 19:32
Český záložník Tomáš Souček pomohl West Hamu v 29. kole anglické fotbalové ligy k domácí výhře 2:1 nad devátou Aston Villou. Pouze na lavičce zůstal jeho spoluhráč Alex Král, Vladimíra Coufala nepustilo do zápasu zranění. Třetí Chelsea na svém hřišti udolala 1:0 Newcastle.
Pablo Fornals slaví branku West Hamu
Pablo Fornals slaví branku West Hamu | Foto: Reuters

Arsenal udržel čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů výhrou 2:0 nad Leicesterem. Leeds v důležitém záchranářském duelu porazil 2:1 poslední Norwich.

V utkání West Hamu s Aston Villou začaly padat góly až od 70. minuty, hned úvodní branka ale přinesla velké emoce.

Ukrajinský reprezentant Andrij Jarmolenko se po více než měsíci vrátil jako střídající hráč do sestavy "Kladivářů" a po pohotovém zpracování ve vápně a utajené střele poslal svůj tým do vedení.

Dvaatřicetiletý útočník při následné oslavě neudržel slzy dojetí a gestem dal najevo, že během ruské invaze na Ukrajinu myslí na své krajany.

V 82. minutě zvýšil Fornals a Aston Villa klopýtla po třech vítězstvích v řadě. Nic na tom nezměnila ani Ramseyho trefa z 90. minuty. West Ham se drží na šestém místě, "Villans" jsou devátí.

Hammers se nyní drží na pátém místě o skóre před Arsenalem, který hraje od 17:30 s Leicesterem.

Chelsea se proti Newcastlu za celé utkání nedostala do větší příležitosti, až v 89. minutě si Havertz naběhl na Jorginhův centr za obranu a po devíti zápasech ukončil neporazitelnost "Strak". Německý útočník se poprvé trefil ve třech utkáních anglické ligy po sobě.

O osm bodů za "Blues" je jejich londýnský rival Arsenal, má ale dva zápasy k dobru. "Kanonýři" potvrdili skvělou formu i proti Leicesteru, vyhráli pátý zápas v řadě. V první půli se trefil po rohovém kopu hlavou Partey a po hodině hry přidal pojistku z penalty Lacazette.

Leeds dlouho vedl po Rodrigově gólu ze 14. minuty, největší drama ale přišlo na stadionu Elland Road v nastaveném čase. V první minutě nastavení totiž vyrovnal McLean, domácím ale zařídil první výhru pod vedením kouče Jesseho Marsche o tři minuty později Gelhardt. Leeds dělí od osmnáctého Watfordu čtyři body, "Kanárci" jsou s pětibodovou ztrátou na záchranu poslední.

Wolverhampton se vítězstvím 1:0 na půdě Evertonu posunul na sedmé místo. "Karamelky" mají po 26 zápasech pouze 22 bodů, což je jejich historicky nejhorší bilance v Premier League, a v tabulce jsou jen o skóre nad sestupovým pásmem.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Chelsea - Newcastle 1:0 (89. Havertz), Everton - Wolverhampton 0:1 (49. Coady), Leeds - Norwich 2:1 (14. Rodrigo, 90.+4 Gelhardt - 90.+1 McLean), Southampton - Watford 1:2 (45. Elyounoussi - 14. a 34. Cucho), West Ham United - Aston Villa 2:1 (70. Jarmolenko, 82. Fornals - 90. Ramsey), Arsenal - Leicester 2:0 (11. Partey, 59. Lacazette z pen.).

1. Manchester City 28 22 3 3 68:18 69
2. Liverpool 28 20 6 2 73:20 66
3. Chelsea 28 17 8 3 57:19 59
4. Arsenal 26 16 3 7 43:29 51
5. Manchester United 29 14 8 7 48:40 50
6. West Ham United 29 14 6 9 48:36 48
7. Wolverhampton 29 14 4 11 29:23 46
8. Tottenham 27 14 3 10 42:35 45