West Ham sahal po senzaci, ale Coufal vlastním gólem "zařídil" proti Citizens remízu

15. 5. 2022 16:58
Manchester City v předposledním kole anglické ligy hrál 2:2 s West Hamem a zaváhal v boji o titul. K bodu mu pomohl vlastní gól Vladimíra Coufala.
Vladimír Coufal se sbírá po vlastním gólu ze hřiště
Vladimír Coufal se sbírá po vlastním gólu ze hřiště | Foto: Reuters

Dvougólový náskok West Hamu v prvním poločase zařídil Jarrod Bowen. V této sezoně zaznamenal 18 soutěžních branek a překonal klubový rekord Paola Di Cania.

City po přestávce domácí tým zatlačilo a už krátce po přestávce snížil Jack Grealish. V 69. minutě obhájce vyrovnal, když si Coufal do vlastní branky srazil centr Rijáda Mahrize.

Čtyři minuty před koncem mohl manchesterský celek dokonat vítězný obrat poté, co rozhodčí nařídil v jeho prospěch penaltu. S Mahrizovým pokusem si však poradil brankář West Hamu Lukasz Fabiański.

City tak vede tabulku o čtyři body před Liverpoolem, který má k dobru pondělní zápas na hřišti Southamptonu. V posledním kole City přivítá Aston Villu, Liverpool nastoupí proti Wolverhamptonu.

Na čtvrté místo, které jako poslední zaručuje start v Lize mistrů, se po výhře 1:0 nad Burnley posunul Tottenham. O vítězství londýnského celku rozhodl z penalty v sedmé minutě nastavení prvního poločasu Harry Kane.

Tottenham tak má na čtvrté příčce náskok dvou bodů před pátým Arsenalem, který však proti Newcastlu nastoupí až v pondělí.

Burnley, kde působí momentálně dlouhodobě zraněný český útočník Matěj Vydra, si porážkou zkomplikovalo boj o záchranu. Na 18. místě ho od příček zaručujících udržení dělí jeden bod, oproti soupeřům má však zápas k dobru.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo:

Tottenham - Burnley 1:0 (45.+7 Kane z pen.), Aston Villa - Crystal Palace 1:1 (69. Watkins - 82. Schlupp), Leeds - Brighton 1:1 (90.+2 Struijk - 21. Welbeck), Watford - Leicester 1:5 (6. Pedro - 21. a 70. Vardy, 46. a 86. Barnes, 18. Maddison), West Ham United - Manchester City 2:2 (24. a 45. Bowen - 49. Grealish, 69. vlastní Coufal), Wolverhampton - Norwich 1:1 (55. Nouri - 37. Pukki), Everton - Brentford 2:3 (10. Calvert-Lewin, 45.+2 Richarlison - 37. vlastní Coleman, 62. Wissa, 64. Henry).

1. Manchester City 37 28 6 3 96:24 90
2. Liverpool 36 26 8 2 89:24 86
3. Chelsea 36 20 10 6 73:31 70
4. Tottenham 37 21 5 11 64:40 68
5. Arsenal 36 21 3 12 56:45 66
6. Manchester United 37 16 10 11 57:56 58
7. West Ham United 37 16 8 13 59:48 56
8. Wolverhampton 37 15 6 16 37:40 51