Aktivní Coufal asistoval, rozhodl pohotový volej. West Ham dál vítězí

19. 1. 2021 21:03
Fotbalisté West Hamu porazili v anglické lize předposlední West Bromwich 2:1. Pohotovou střelou z voleje rozhodl Michail Antonio. U vyrovnávací trefy asistoval aktivní Vladimír Coufal.
Jarrod Bowen slaví společně s Vladimírem Coufalem gól West Hamu.
Jarrod Bowen slaví společně s Vladimírem Coufalem gól West Hamu. | Foto: Reuters

Za vítězný tým odehrál celé utkání také defenzivní záložník Tomáš Souček.Do čela neúplné tabulky Premier League se po výhře 2:0 nad Chelsea dostal Leicester.

"Kladiváři" vyhráli třetí ligový zápas za sebou a bodově se dotáhli na šestý Everton, který má k dobru dva duely.

Domácí otevřeli skóre v nastavení prvního poločasu. Přetažený centr Saida Benrahmy vrátil Coufal z první před branku na Bowena, který hrudí usměrnil míč do sítě. Coufal si připsal třetí asistenci v Premier League od podzimního příchodu z pražské Slavie.

Nováček soutěže srovnal šest minut po změně stran zásluhou Matheuse Pereiry. Vedení londýnskému celku vrátil o čtvrt hodiny později Antonio.

Leicester rozhodl o třetí ligové výhře za sebou už v první půli. Nejprve se v šesté minutě prosadil Wilfred Ndidi, čtyři minuty před pauzou pak James Maddison.

"Lišky", které v únoru v úvodním vyřazovacím kole jarní části Evropské ligy vyzvou pražskou Slavii, vedou tabulku před manchesterskými celky United a City. Chelsea je osmá.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

West Ham United - West Bromwich 2:1 (45.+1 Bowen, 66. Antonio - 51. Pereira), Leicester - Chelsea 2:0 (6. Ndidi, 41. Maddison).

1. Leicester 19 12 2 5 35:21 38
2. Manchester United 18 11 4 3 34:24 37
3. Manchester City 17 10 5 2 29:13 35
4. Liverpool 18 9 7 2 37:21 34
5. Tottenham 18 9 6 3 33:17 33
6. Everton 17 10 2 5 28:21 32
7. West Ham United 19 9 5 5 27:22 32
8. Chelsea 19 8 5 6 33:23 29