West Ham zůstává stoprocentní. Leicesteru dal čtyři góly, Coufal přihrál rekordmanovi

Aktualizováno 23. 8. 2021 23:26
Fotbalisté West Hamu i díky asistenci Vladimíra Coufala ve druhém kole anglické ligy porazili Leicester 4:1 a vedou tabulku se skóre 8:3. Za domácí vítěze odehrál celý zápas také další český reprezentant Tomáš Souček. Dvěma góly a asistencí se blýskl Michail Antonio a s 49 brankami se stal nejlepším střelcem londýnského týmu v historii Premier League.
Michail Antonio slaví gól na 3:1, svůj 48. v dresu West Hamu v Premier League. Později přidal další. | Foto: Reuters

"Kladiváře" poslal do vedení ve 26. minutě Fornals po brejku a Benrahmově přihrávce. Leicesteru v závěru prvního poločasu ještě víc zkomplikoval situaci Pérez, který byl vyloučen za šlápnutí na Fornalse.

Krátce po změně stran Antonio připravil druhý gól pro Benrahmu. Hosté se vrátili do hry snížením Tielemanse, ale v 80. minutě se poprvé trefil Antonio a v týmové tabulce kanonýrů překonal italského rekordmana Di Cania. Jednatřicetiletý útočník skóroval ještě v 84. minutě po Coufalově centru.

West Ham navázal na úvodní ligové vítězství 4:2 v Newcastlu a teprve podruhé v Premier League vede úplnou tabulku. Dosud jedinkrát se mu to povedlo v srpnu 2006. Naopak Leicester nepotvrdil minulou výhru 1:0 nad Wolverhamptonem.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

West Ham United - Leicester 4:1 (80. a 84. Antonio, 26. Fornals, 56. Benrahma - 69. Tielemans).

1. West Ham United 2 2 0 0 8:3 6
2. Chelsea 2 2 0 0 5:0 6
Liverpool 2 2 0 0 5:0 6
4. Brighton 2 2 0 0 4:1 6
5. Tottenham 2 2 0 0 2:0 6
6. Manchester United 2 1 1 0 6:2 4
7. Everton 2 1 1 0 5:3 4
8. Brentford 2 1 1 0 2:0 4