West Ham se Součkem neudržel náskok. Po prohře s Manchesterem v poháru končí

1. 3. 2023 22:51
Fotbalisté West Hamu v sestavě s českým záložníkem Tomášem Součkem vypadli v osmifinále Anglického poháru po prohře 1:3 na stadionu Manchesteru United.
Declan Rice a Tomáš Souček
Declan Rice a Tomáš Souček | Foto: Reuters

Hosté přitom skórovali jako první, v závěrečné čtvrthodině však dostali tři góly. Čerstvý držitel Ligového poháru tak protáhl sérii neporazitelnosti na 11 zápasů, během úspěšné série dokázali svěřenci trenéra Erika ten Haga mimo jiné v play off Evropské ligy přejít přes Barcelonu.

Londýnský tým poslal na Old Trafford do vedení alžírský útočník Benrahma, jehož střela z 54. minuty skončila v horním rohu De Geovy branky. Krátce předtím měl šanci Souček, jeho hlavičku ale domácí brankář zneškodnil.

Casemirův gól pak neplatil kvůli ofsajdu, ale United brzy poté stejně vyrovnali a nakonec zápas otočili. V 77. minutě poslal míč do vlastní sítě hlavou Adžuird a v závěru rozhodl osmifinálový duel technickou střelou osmnáctiletý Argentinec Garnacho. V nastavení ještě přidal pojistku Fred.

West Hamu, který v lize bojuje o záchranu, chyběli zraněný obránce Vladimír Coufal i brankářská jednička Lukasz Fabiaňski. Coufal má poraněnou patu, polský gólman utrpěl o víkendu zlomeninu lícní kosti.