West Ham i bez Součka porazil Norwich, Coufal nahrával na gól

12. 1. 2022 22:37
Fotbalový obránce Vladimír Coufal nahrál na úvodní gól fotbalistů West Hamu, kteří v 18. kole anglické ligy zdolali 2:0 poslední Norwich. Reprezentační kapitán Tomáš Souček kvůli nemoci poprvé v sezoně Premier League chyběl v sestavě United, Alex Král se z lavičky na trávník nedostal.
Tomáš Souček
Tomáš Souček | Foto: Reuters

Oba góly West Hamu vstřelil Jarrod Bowen. Nejprve mu nebyla uznána branka kvůli ofsajdu, ve 42. minutě už ale nebylo o platnosti jeho gólové hlavičky po Coufalově centru pochyb. Třetí ligovou výhru West Hamu za sebou pečetil Bowen v 83. minutě, kdy jeho trefu uznalo až video.

Svěřenci trenéra Davida Moyese se posunuli na čtvrté místo tabulky zajišťující Ligu mistrů před Arsenal, jenž má dvoubodovou ztrátu, ale zápas k dobru.

Ve středu se také hrála odveta semifinále Ligového poháru mezi Chelsea a Tottenhamem. Před týdnem svěřenci Thomase Tuchela porazili Hotspur 2:0, dnes v odvetě na jeho stadionu 1:0 zásluhou branky Antonia Rüdigera z 18. minuty. V neděli 27. února bude Chelsea bojovat o trofej proti lepšímu z dvojice Liverpool - Arsenal.

Rüdiger rozhodl odvetu po rohu Masona Mounta. Brankář Pierluigi Gollini na centr nedosáhl a míč se od zad německého obránce odrazil do břevna a do branky. Několik šancí Tottenhamu zmařil poté videorozhodčí.

Liverpool rozehraje dvojzápas s Arsenalem ve čtvrtek, odveta je na programu za týden.