Do West Hamu míří zvučná posila, Součkovi a spol. vypomůže s góly útočník United

Sport Sport
29. 1. 2021 11:10
West Ham v pátek oznámil, že podepsal smlouvu se Saidem Benrahmou. Tím si uvolnil místo pro hostování Jesseho Lingarda z Manchesteru United.
Jesse Lingard
Jesse Lingard | Foto: Reuters

West Ham sice vyhrál poslední čtyři ligové zápasy a v tabulce Premier League mu patří už pátá příčka, ale stále řeší svoji přinejlepším průměrnou ofenzivu, která ve 20 zápasech nastřílela 30 branek. Hůř jsou na tom v horní polovině tabulky jen Arsenal a Everton. 

Hned sedm gólů přitom zaznamenal záložník Tomáš Souček, který před rokem přišel především kvůli zpevnění středu pole. S útočníky už to ale zdaleka tak slavné není. I proto se trenér David Moyes na konci zimního přestupního období rozhodl ofenzivu probudit.

Sébastiana Hallera, který přišel za 45 milionů liber (1,3 miliardy korun), ale v Londýně se příliš neprosadil, prodal s velkou ztrátou do Ajaxu. V pátek pak klub oznámil předčasné uplatnění opce na alžírského ofenzivního záložníka Saida Benrahmu, jenž v týmu dosud jen hostoval z Brentfordu.

A tím si uvolnil ruce k získání další posily, Jesseho Lingarda z Manchesteru United. 

Jeho příchod byl podmíněn podepsáním kontraktu právě s Benrahmou, neboť týmy v Premier League nesmí mít v kádru více než dva hráče na hostování. A Manchester, který s Lingardem v prosinci prodloužil smlouvu, o přestup nestál. 

Samotný Lingard, jenž letos v nabitém Manchesteru nedostával téměř žádné příležitosti, West Ham upřednostnil před Newcastlem a West Bromwichem. Hammers za jeho hostování do konce sezony zaplatí 1,5 milionu liber (44 milionů korun) a také budou hradit jeho mzdu. 

Lingard podle Moyese v pátek podstoupí zdravotní prohlídku a pokud jí projde a vše se stihne zúřadovat, mohl by naskočit už do nedělního duelu proti Liverpoolu. Přestupní okno se definitivně uzavírá o pondělním poledni.  

Jak vidno, s hostováním u Hammers už počítá i sám Lingard

A plánované Lingardovo hostování potvrdili i oba trenéři

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy