West Ham dohrával po vyloučení v deseti, v Southamptonu vybojoval bezgólovou remízu

11. 9. 2021 18:54
Fotbalisté West Hamu remizovali ve 4. kole anglické ligy v Southamptonu 0:0. Za hosty odehráli celý zápas Vladimír Coufal a Tomáš Souček, další český reprezentant Alex Král zůstal mezi náhradníky a premiéry v dresu "Kladivářů" se nedočkal.
Útočník West Hamu Michail Antonio vidí druhou žlutou kartu v duelu se Southamptonem | Foto: Reuters

West Ham remizoval v Premier League podruhé za sebou, udržel ale neporazitelnost. V utkání chudém na šance se ve dvou nadějných příležitostech objevil Tomáš Souček, nejprve jeho hlavičku nedokázal nikdo ze spoluhráčů usměrnit do sítě, další pokus poslal Čech rovněž hlavou nad břevno. V nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen nejlepší útočník West Hamu Michail Antonio.

Událostí dne byl návrat Cristiana Ronalda do Manchesteru United. Hvězdný portugalský útočník při obnovené premiéře přispěl dvěma góly k výhře 4:1 nad Newcastlem.

Úřadující šampion Manchester City zvítězil ve třetím kole po sobě, o což se na hřišti Leicesteru v 62. minutě postaral Silva. "Lišky" vyšly naprázdno ve druhém z posledních tří kol.

Chelsea si doma poradila s Aston Villou 3:0, dvakrát se mezi střelce zapsal Romelu Lukaku. Poprvé se prosadil po čtvrthodině hry. Krátce po změně stran zvýšil Kovačič, jenž se asistencí podílel i na první trefě domácích. Závěrečné slovo měl v nastavení opět Lukaku. "Blues" bodovali i ve čtvrtém kole.

Tottenham v londýnském derby podlehl na hřišti Crystal Palace 0:3 a poprvé v sezoně ztratil body. Fotbalisté Spurs hráli v městském derby od 58. minuty bez vyloučeného Tangangy.

Crystal Palace poprvé využil přesilovku v 75. minutě, kdy Zaha bezpečně proměnil pokutový kop. V 84. minutě přidal druhou trefu po pouhých 29 vteřinách pobytu na trávníku Édouard, který na konci srpna přišel ze Celtiku Glasgow. Soutěžní debut za Crystal Palace vylepšil třiadvacetiletý útočník v nastavení svým druhým gólem v utkání.

Arsenal měl z úvodních tří kol skóre 0:9. O první trefu "Kanonýrů" v ligové sezoně, která se proti Norwichi ukázala jako vítězná, se v 66. minutě postaral Aubameyang.

Wolverhampton vyhrál na hřišti nováčka Watfordu 2:0. Doma neuspěl ani další nováček Brentford, jenž kvůli gólu v závěru podlehl Brightonu 0:1.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Southampton - West Ham United 0:0, Manchester United - Newcastle 4:1 (45.+2 a 62. Ronaldo, 80. Fernandes, 90.+2 Lingard - 56. Manquillo), Chelsea - Aston Villa 3:0 (15. a 90.+3 Lukaku, 49. Kovačič), Crystal Palace - Tottenham 3:0 (84. a 90.+3 Édouard, 76. Zaha z pen.), Brentford - Brighton 0:1 (90. Trossard), Arsenal - Norwich 1:0 (66. Aubameyang), Leicester - Manchester City 0:1 (62. Silva), Watford - Wolverhampton 0:2 (74. vlastní Sierralta, 83. Hwang Hi-čchan).

1. Manchester United 4 3 1 0 11:3 10
2. Chelsea 4 3 1 0 9:1 10
3. Manchester City 4 3 0 1 11:1 9
4. Brighton 4 3 0 1 5:3 9
5. Tottenham 4 3 0 1 3:3 9
6. West Ham United 4 2 2 0 10:5 8
7. Liverpool 3 2 1 0 6:1 7
8. Everton 3 2 1 0 7:3 7