Messi udeřil zezadu soupeře do hlavy a dostal červenou. Potřebuju psychologa, přiznal

17. 1. 2021 23:55
Fotbalová Barcelona prohrála ve finále španělského Superpoháru 2:3 po prodloužení s Bilbaem a její největší hvězda Lionel Messi neúspěch neunesl. V závěru dostal červenou kartu poté, co bez míče zezadu udeřil do hlavy soupeře.
Lionel Messi ve finálovém utkání španělského Superpoháru proti Bilbau | Video: Youtube.com

Barcelona nastoupila na rozdíl od semifinálového utkání proti San Sebastianu i s uzdraveným Messim v základní sestavě. Katalánský velkoklub poslal do vedení ve 40. minutě z dorážky Antoine Griezmann, ještě do přestávky ale srovnal Óscar de Marcos.

Podobný průběh měl i druhý poločas, na druhou Griezmannovu trefu ze 77. minuty ale tentokrát odpověděl v poslední minutě normální hrací doby střídající Asier Villalibre.

Baskický celek dokonal obrat ve čtvrté minutě prodloužení, kdy Iňaki Williams poslal z hranice vápna míč za záda Marca-Andrého ter Stegena. V samém závěru dostal frustrovaný Messi červenou kartu poté, co udeřil v souboji s Villalibrem soupeře zezadu do hlavy. Šlo o jeho první vyloučení v dresu Barcelony.

U Messiho to ovšem není poprvé, co mu v této sezoně, na jejímž začátku si chtěl vytrucovat přestup z Barcelony, ujely nervy. V kvalifikačním utkání o postup na MS v dresu Argentiny vulgárně urážel trenéra soupeře.

"Nikdy jsem nebyl u psychologa, ale měl bych k němu jít," přiznal Argentinec v nedávném rozhovoru pro deník La Sexta. "Lidé mi říkají, že to potřebuju, Antonella (manželka) taky. Všechny emoce držím uvnitř, nesdílím je, ale vím, že bych měl," prozradil.

Už od dětství byl prý Messi tichý a introvertní, jeho bývalí spoluhráči z barcelonské akademie ho dokonce nazývali "Němý". Poslední dobou ale přibývá i jeho "blikanců", na což může mít vliv to, že se v Barceloně necítí optimálně.

Španělský fotbalový Superpohár - finále v Seville:

Barcelona - Bilbao 2:3 po prodl. (2:2, 1:1)

Branky: 40. a 77. Griezmann - 42. De Marcos, 90. Villalibre, 94. Williams. ČK: 120.+1 Messi (Barcelona).