AC Milán otočil v nastavení duel s Laziem a dostal se do čela Serie A

24. 4. 2022 23:05
Fotbalisté AC Milán otočili zápas 34. kola italské ligy na hřišti Lazia Řím a po výhře 2:1 se vyhoupli do čela neúplné tabulky. O páté výhře "Rossoneri" z posledních sedmi zápasů v Serii A rozhodl ve druhé minutě nastaveného času Sandro Tonali. Svěřenci trenéra Stefana Pioliho vedou o dva body před městským rivalem Interem, který má zápas k dobru.
Olivier Giroud (AC Milán)
Olivier Giroud (AC Milán) | Foto: Reuters

Ztratili naopak hráči Neapole, kteří přišli v posledních deseti minutách o dvoubrankové vedení v Empoli a prohráli 2:3. Tým kouče Luciana Spallettiho v nejvyšší soutěži nezvítězil potřetí za sebou a zůstává třetí. Na čelo ztrácí už sedm bodů

AC Milán prohrával na hřišti Lazia od 4. minuty po trefě Immobileho. Italský reprezentant dal svou 26. branku a upevnil si vedení v tabulce střelců Serie A. Úřadující vicemistři nicméně vyrovnali na začátku druhé půle zásluhou francouzského útočníka Girouda.

Hostující trenér Pioli poslal na posledních 22 minut do hry Ibrahimovice a sázka na čtyřicetiletého kanonýra se mu vyplatila. Švédský reprezentant usměrnil v 92. minutě hlavičkou míč k volnému Tonalimu a ten rozhodl.

Neapol poslal do vedení ve 44. minutě belgický reprezentant Mertens a po přestávce zvýšil náskok favorita svou desátou brankou v ligové sezoně Insigne. Italský reprezentant vstřelil 121. gól za Neapol a vyrovnal v pozici druhého nejlepšího střelce historie slovenského záložníka Marka Hamšíka.

Domácí ovšem vrátil do hry v 80. minutě střídající Henderson a senzační obrat poté režíroval dvěma trefami Pinamonti. Dvaadvacetiletý útočník Empoli nastřílel v této ligové sezoně už 12 branek.

Empoli vyhrálo v Serii A po šestnácti zápasech a zůstává čtrnácté. Neapoli, která předtím remizovala s AS Řím a prohrála s Fiorentinou, se výrazně vzdálil boj o titul. Čtvrtý Juventus na ni navíc ztrácí čtyři body a má zápas k dobru.

Cenné tři body v boji o záchranu získala Salernitana, která doma porazila Fiorentinu 2:1. O třetí výhře ligového nováčka po sobě rozhodl jedenáct minut před koncem osmou brankou v sezoně střídající Bonazzoli. Devatenáctá Salernitana ztrácí na příčky zajišťující záchranu tři body, Fiorentina prohrála po třech triumfech a zůstává sedmá.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Salernitana - Fiorentina 2:1 (9. Djurič, 79. Bonazzoli - 64. Saponara), Boloňa - Udine 2:2 (6. Hickey, 59. Sansone - 25. Udogie, 46. Success), Empoli - Neapol 3:2 (83. a 87. Pinamonti, 80. Henderson - 44. Mertens, 53. Insigne), FC Janov - Cagliari 1:0 (89. Badelj), Lazio Řím - AC Milán 1:2 (4. Immobile - 50. Giroud, 90.+2 Tonali).

1. AC Milán 34 22 8 4 60:30 74
2. Inter Milán 33 21 9 3 71:26 72
3. Neapol 34 20 7 7 61:30 67
4. Juventus Turín 33 18 9 6 50:29 63
5. AS Řím 34 17 7 10 55:40 58
6. Lazio Řím 34 16 8 10 66:50 56
7. Fiorentina 33 17 5 11 54:42 56
8. Bergamo 33 15 9 9 57:39 54