Liverpool je o krok blíže titulu, United díky hattricku Martiala zdolal Sheffield

Aktualizováno 24. 6. 2020 23:18
Fotbalisté Liverpoolu se znovu přiblížili k zisku prvního anglického titulu po 30 letech, když v utkání 31. ligového kola porazili Crystal Palace 4:0. Manchester United zvítězil doma nad Sheffieldem United díky hattricku Anthonyho Martiala 3:0. Výhru na domácí půdě slavil i Wolverhampton, který si poradil s Bournemouthem 1:0. Stejným výsledkem zvítězil Everton na hřišti Norwiche.
Anthony Martial slaví branku v síti Sheffieldu
Anthony Martial slaví branku v síti Sheffieldu | Foto: Reuters

Liverpool si spravil chuť po nedělním bezbrankovém derby s Evertonem ve 23. minutě zápasu, kdy se ranou z 22 metrů z přímého volného kopu trefil Trent Alexander-Arnold. Vedení "Reds" navýšil před poločasem po náběhu za obranu Muhammad Salah, se 17 brankami nejlepší střelec týmu.

V 55. minutě se pak ranou ze střední vzdálenosti prosadil Fabinho a o chvíli později se po Salahově přihrávce z poloviny hřiště trefil Sadio Mané. Liverpoolu díky výhře schází k jistotě titulu v sedmi zbývajících kolech dva body, slavit však může už ve čtvrtek, pokud druhý Manchester City nevyhraje nad Chelsea.

Manchester United šel do vedení v 7. minutě, kdy Martial tečoval prudký přízemní centr Marcuse Rashforda za záda hostujícího brankáře. Francouzský útočník přidal druhou branku těsně před poločasem po dalším míči do šestnáctky.

Hattrick dokonal Martial po přestávce, kdy využil rychlé narážečky s Rashfordem, a vyrovnal tak jeho bilanci v počtu ligových branek v sezoně. Oba mají na kontě 14 přesných zásahů.

Favorit utkání Wolverhampton otevřel skóre proti Bournemouthu v 60. minutě, po přihrávce Adamy Traorého se trefil Raúl Jiménez. Tito dva si mezi sebou nahráli na góly již v deseti případech, což je nejvíc z celé ligy. "Wolves" se výhrou udrželi v souboji o páté místo zaručující kvalifikaci do Evropské ligy, které drží Manchester United. Wolverhampton je pouze o skóre šestý.

Everton se proti poslednímu týmu soutěže Norwichi dlouho nemohl prosadit. Podařilo se mu to až deset minut po přestávce, po rohovém kopu se hlavou trefil Michael Keane. "Toffies" se díky výhře posunuli minimálně do čtvrtka na desáté místo tabulky.

Ke dvěma ligovým výhrám za sebou měl poprvé od 8. prosince loňského roku nakročeno Newcastle. Do vedení proti Aston Ville ho ranou z hranice velkého vápna poslal střídající Dwight Gayle v 68. minutě. O čtvrt hodiny později se však v dresu hostů prosadil Ahmed El Mohamádí a srovnal na konečných 1:1.

Bergamo otáčelo

V italské lize fotbalisté Atalanty otočili šlágr 27. kola, ve kterém prohrávali po 11 minutách o dva góly, a zvítězili nad Laziem Řím 3:2. Z brzy inkasované branky se oklepal i AS Řím, který vyhrál 2:1 nad Sampdorií Janov. Inter Milán naopak nedotáhl obrat do vítězného konce a remizoval se Sassuolem 3:3.

Lazio vstoupilo do zápasu aktivněji, po vlastní brance Martena De Roona a trefě Sergeje Milinkoviče-Saviče vedl druhý tým soutěže již v 11. minutě 2:0. Domácí snížili sedm minut před poločasem hlavičkou Robina Gosense.

Druhý poločas již byl v režii domácích. Tvrdou ranou zpoza šestnáctky se s odrazem od břevna trefil Ruslan Malinovskij, v 80. minutě pak zařídil Bergamu body po rohovém kopu José Palomino. Lazio nevyhrálo poprvé po čtyřech ligových utkáních a na lídra tabulky Juventus ztrácí čtyři body.

Římskému AS se naopak zadařilo, přestože od 11. minuty po trefě Manola Gabbiadiniho se Sampdorií prohrával. Branku Jordana Veretouta v první půli ještě videorozhodčí po předchozí hře rukou odvolal, obrat tak po přestávce zařídil dvěma brankami Edin Džeko, se čtrnácti ligovými trefami nejlepší střelec týmu.

Sassuolo šlo do vedení překvapivě už po čtyřech minutách hry, z brejku se prosadil Francesco Caputo. Inter ještě před poločasem otočil díky brance Romelua Lukaka z penalty a střele Cristiana Biraghiho po rychlé kombinaci.

Hektickou koncovku utkání zahájil v 81. minutě Domenico Berardi, který vyrovnal z pokutového kopu. A ačkoliv Borja Valero po pěti minutách vrátil domácím vedení, bod za remízu zařídil z následného tlaku Giangiacomo Magnani. Vyloučení slovenského stopera Interu Milana Škriniara, který v nastaveném čase viděl druhou žlutou kartu za podražení, již na skóre vliv nemělo.

Real opět nezaváhal

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v utkání 31. kola španělské ligy nad Mallorkou 2:0 a bodově drží krok s vedoucí Barcelonou. Real má lepší bilanci vzájemných zápasů, která rozhoduje na konci soutěže. Celta Vigo se přiblížila k záchraně vítězstvím na hřišti San Sebastianu 1:0.

"Bílý balet" poslal na stadionu Alfréda di Stéfana, na němž Real hraje při rekonstrukci jednaosmdesátitisícového Santiaga Bernabéua, do vedení v 19. minutě ranou z ostrého úhlu Vinícius Júnior. Výhru domácích potvrdil po půli ranou z přímého volného kopu kapitán Sergio Ramos.

Za Mallorku nastoupil od 84. minuty Luka Romero, jenž se stal v 15 letech a 219 dnech nejmladším hráčem v historii španělské ligy. O 36 dní překonal dosavadní rekord někdejšího fotbalisty Celty Vigo Sansóna z roku 1939.

O vítězství Viga rozhodl těsně před půlí kapitán týmu Iago Aspas, který v pokutovém území upadl po souboji s obráncem. Následnou penaltu nejlepší střelec týmu s jedenácti ligovými brankami sám proměnil. Celta má v neúplné tabulce šestibodový náskok na sestupové pozice.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Manchester United - Sheffield United 3:0 (7., 44. a 74. Martial), Newcastle - Aston Villa 1:1 (68. Gayle - 83. El Mohamádí), Norwich - Everton 0:1 (55. Keane), Wolverhampton - Bournemouth 1:0 (60. Jiménez), Liverpool - Crystal Palace 4:0 (23. Alexander-Arnold, 44. Salah, 55. Fabinho, 69. Mané).

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Alavés - Pamplona 0:1 (64. Lato), San Sebastian - Vigo 0:1 (45. Aspas z pen.), Real Madrid - Mallorca 2:0 (19. Vinícius Júnior, 56. Ramos).

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Inter Milán - Sassuolo 3:3 (41. Lukaku z pen., 45.+1 Biraghi, 86. Valero - 4. Caputo, 81. Berardi z pen., 89. Magnani), AS Řím - Sampdoria Janov 2:1 (64. a 85. Džeko - 11. Gabbiadini), Bergamo - Lazio Řím 3:2 (38. Gosens, 66. Malinovskij, 80. Palomino - 5. vlastní De Roon, 11. Milinkovič-Savič).