Kadeřábek přispěl asistencí k obratu Hoffenheimu proti Mönchengladbachu

21. 4. 2021 22:28
Český obránce Pavel Kadeřábek přispěl v 30. kole německé fotbalové ligy asistencí na vítězný gól k obratu a výhře Hoffenheimu 3:2 nad Mönchengladbachem. Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem v sestavě podlehly doma 0:1 Mohuči.
Dortmund si připsal třetí vítězství v řadě, tentokrát si doma poradil 2:0 s Unionem Berlín. | Foto: Reuters

Hoffenheim prohrával po prvním poločase 0:2, v 60. minutě už ale bylo vyrovnáno po trefách Andreje Kramariče a Ihlase Beboua. V 65. minutě se na pravé straně Kadeřábek šikovně uvolnil a přesnou přihrávkou našel na hranici vápna Kramariče, který svou druhou brankou v utkání dokonal obrat.

Hoffenheim prolomil pětizápasové čekání na tříbodový zisk a je jedenáctý. Mönchengladbachu se na sedmém místě vzdalují evropské poháry.

Pavlenka inkasoval jediný gól utkání Brémy - Mohuč v 16. minutě. Český gólman nejprve skvělým zákrokem zlikvidoval Onisiwovu šanci, míč se ale odrazil nešťastně přímo na kopačku skórujícího Ádáma Szalaie.

Mohuč vítězstvím přeskočila v tabulce svého dnešního soupeře a je třináctá. Werder se naopak trápí, po šesté porážce v řadě je jen čtyři body nad sestupovým pásmem. Osmnáctá Hertha má navíc dva zápasy k dobru.

Dortmund si připsal třetí vítězství v řadě, tentokrát si doma poradil 2:0 s Unionem Berlín. Vítězný gól vstřelil Marco Reus, který v 27. minutě dorazil Haalandův neúspěšný penaltový pokus. V závěru přidal pojistku Guerreiro. Borussia si upevnila pátou příčku, Union je osmý.

Wolfsburg se posunul výhrou 3:1 ve Stuttgartu na třetí místo. K vítězství pomohl dvacátým gólem v sezoně Wout Weghorst, který se drží na čtvrtém místě bundesligové tabulky střelců.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Brémy - Mohuč 0:1 (16. Szalai), Dortmund - Union Berlín 2:0 (27. Reus, 88. Guerreiro), Hoffenheim - Mönchengladbach 3:2 (49. a 65. Kramarič, 60. Bebou - 25. Pléa, 45.+1 Lazaro), Stuttgart - Wolfsburg 1:3 (90.+2 Castro - 13. Schlager, 29. Weghorst, 65. Gerhardt).

1. Bayern Mnichov 30 22 5 3 85:38 71
2. Lipsko 30 18 7 5 53:25 61
3. Wolfsburg 30 16 9 5 54:30 57
4. Eintracht Frankfurt 30 15 11 4 61:44 56
5. Dortmund 30 16 4 10 64:42 52
6. Leverkusen 30 13 8 9 48:34 47
7. Mönchengladbach 30 11 10 9 54:46 43
8. Union Berlín 30 10 13 7 44:37 43