Kadeřábek přispěl asistencí k obratu Hoffenheimu proti Mönchengladbachu

21. 4. 2021 22:28
Český obránce Pavel Kadeřábek přispěl v 30. kole německé fotbalové ligy asistencí na vítězný gól k obratu a výhře Hoffenheimu 3:2 nad Mönchengladbachem. Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem v sestavě podlehly doma 0:1 Mohuči.
Dortmund si připsal třetí vítězství v řadě, tentokrát si doma poradil 2:0 s Unionem Berlín. | Foto: Reuters

Hoffenheim prohrával po prvním poločase 0:2, v 60. minutě už ale bylo vyrovnáno po trefách Andreje Kramariče a Ihlase Beboua. V 65. minutě se na pravé straně Kadeřábek šikovně uvolnil a přesnou přihrávkou našel na hranici vápna Kramariče, který svou druhou brankou v utkání dokonal obrat.

Hoffenheim prolomil pětizápasové čekání na tříbodový zisk a je jedenáctý. Mönchengladbachu se na sedmém místě vzdalují evropské poháry.

Pavlenka inkasoval jediný gól utkání Brémy - Mohuč v 16. minutě. Český gólman nejprve skvělým zákrokem zlikvidoval Onisiwovu šanci, míč se ale odrazil nešťastně přímo na kopačku skórujícího Ádáma Szalaie.

Mohuč vítězstvím přeskočila v tabulce svého dnešního soupeře a je třináctá. Werder se naopak trápí, po šesté porážce v řadě je jen čtyři body nad sestupovým pásmem. Osmnáctá Hertha má navíc dva zápasy k dobru.

Dortmund si připsal třetí vítězství v řadě, tentokrát si doma poradil 2:0 s Unionem Berlín. Vítězný gól vstřelil Marco Reus, který v 27. minutě dorazil Haalandův neúspěšný penaltový pokus. V závěru přidal pojistku Guerreiro. Borussia si upevnila pátou příčku, Union je osmý.

Wolfsburg se posunul výhrou 3:1 ve Stuttgartu na třetí místo. K vítězství pomohl dvacátým gólem v sezoně Wout Weghorst, který se drží na čtvrtém místě bundesligové tabulky střelců.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Brémy - Mohuč 0:1 (16. Szalai), Dortmund - Union Berlín 2:0 (27. Reus, 88. Guerreiro), Hoffenheim - Mönchengladbach 3:2 (49. a 65. Kramarič, 60. Bebou - 25. Pléa, 45.+1 Lazaro), Stuttgart - Wolfsburg 1:3 (90.+2 Castro - 13. Schlager, 29. Weghorst, 65. Gerhardt).

před 48 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.