Bayern vyhrál v Düsseldorfu a vede, přišel ale o brankáře Neuera

Aktualizováno 14. 4. 2019 18:39
Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v Düsseldorfu 4:1 a i po 29. kole bundesligy vedou tabulku o bod před Dortmundem, který před týdnem deklasovali 5:0. Borussia už v sobotu porazila Mohuč 2:0.
Serge Gnabry (Bayern Mnichov)
Serge Gnabry (Bayern Mnichov) | Foto: Reuters

Bayern zápasu dominoval a do poločasové přestávky mu dvougólový náskok zajistil dvaadvacetiletý záložník Coman. Favorit nepolevil ani po změně stran a po rohovém kopu zvýšil Gnabry. Domácí sice snížili z penalty díky Lukebakiovi, ale konečné skóre stanovil Goretzka. Mnichovský velkoklub prohrál naposledy v lize na začátku února v Leverkusenu.

Radost mnichovského celku pokazilo zranění brankáře Manuela Neuera, kterého vystřídal v 53. minutě Sven Ulreich. Třiatřicetiletá opora si poranila bez cizího přičinění lýtkový sval. "Je to stejné lýtko, které ho trápilo před dvěma týdny, musíme si počkat na další vyšetření," uvedl trenér Bayernu Niko Kovač.

Hoffenheim v sestavě s českým obráncem Pavlem Kadeřábkem zvítězil na domácím hřišti nad Herthou Berlín 2:0. Na straně hostů do zápasu nezasáhl Vladimír Darida, který je stále zraněný.

Hoffenheim poslal do vedení po téměř půlhodině hry záložník Amiri, jenž prostřelil brankáře Jarsteina s pomocí levé tyče a zaznamenal první gól v sezoně. Ve druhé půli pojistil výhru teprve devatenáctiletý Nelson, který se trefil v lize už posedmé.

Hoffenheim se po třetím vítězství za sebou posunul na poslední pohárové, šesté místo, o které přišel Wolfsburg po sobotní prohře v Lipsku. Hertha zůstala bez bodu popáté v řadě a je jedenáctá.

Frankfurt po šesti výhrách za sebou překvapivě podlehl na domácím hřišti Augsburgu 1:3, i přes porážku ale zůstal na čtvrtém místě. Domácí vstoupili do utkání dobře, už ve 14. minutě se trefil po přihrávce Kostiče Paciencia, hosté ale díky dvěma gólům Richtera výsledek do poločasu otočili. Pro jednadvacetiletého záložníka to byly první dva góly v sezoně.

Na začátku druhé půle dostal červenou kartu záložník domácích Fernandes a oslabený Frankfurt dorazil třetím gólem Gregoritsch.

Augsburg oplatil Frankfurtu porážku z první poloviny sezony (1:3) a navýšil náskok na sestupové pásmo na sedm bodů.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Hoffenheim - Hertha Berlín 2:0 (29. Amiri, 76. Nelson), Düsseldorf - Bayern Mnichov 1:4 (88. Lukebakio - 15. a 41. Coman, 55. Gnabry, 90.+2 Goretzka), Eintracht Frankfurt - Augsburg 1:3 (14. Paciencia - 31. a 45.+4 Richter, 84. Gregoritsch).

1. Bayern Mnichov 29 21 4 4 78:29 67
2. Dortmund 29 20 6 3 68:36 66
3. Lipsko 29 17 7 5 55:22 58
4. Eintracht Frankfurt 29 15 7 7 57:34 52
5. Mönchengladbach 29 15 6 8 48:35 51
6. Hoffenheim 29 12 11 6 60:39 47
7. Brémy 29 12 10 7 52:41 46
8. Leverkusen 29 14 3 12 51:48 45