Darida pomohl fotbalistům Herthy asistencí k výhře nad Dortmundem

Aktualizováno 18. 12. 2021 21:20
Český záložník Vladimír Darida pomohl fotbalistům Herthy Berlín asistencí k domácímu vítězství 3:2 nad Dortmundem v 17. kole německé ligy. Borussia z druhého místa ztrácí už devět bodů na vedoucí Bayern Mnichov. Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem zachránil remízu 1:1 s Mönchengladbachem díky gólu střídajícího Kevina Akpogumy z nastavení.
TSG 1899 Hoffenheim
TSG 1899 Hoffenheim | Foto: Reuters

Favorizovaný Dortmund otevřel po půl hodině skóre díky Brandtovi. Ve druhém poločase ale hráči Herthy předvedli velký obrat. V 51. minutě Darida nákopem za obranu připravil vyrovnání pro Belfodila a pak se dvakrát trefil Richter. Hosté už jenom zmírnili porážku brankou střídajícího Tiggese. Berlínský tým si polepšil na 11. místo.

Mönchengladbach, který prohrál předchozí čtyři kola, poslal do vedení ve 35. minutě Embolo. Hosté pak dlouho odolávali tlaku Hoffenheimu především díky výtečnému Sommerovi. Švýcarského gólmana ale těsně před koncem přece jenom překonal Akpoguma, který přišel na hřiště v 87. minutě za Kadeřábka. Domácí protáhli ligovou sérii bez porážky na šest utkání a drží čtvrtou příčku.

Augsburg remizoval bez branek na hřišti posledního nováčka Fürthu. Pouze mezi náhradníky hostů zůstali brankář Tomáš Koubek a záložník Jan Morávek.

Frankfurt doma porazil Mohuč 1:0 gólem Lindströma. Eintracht vyhrál šesté z posledních sedmi kol a posunul se na pátou příčku. Deváté Lipsko na svém stadionu nečekaně podlehlo 0:2 předposlednímu Bielefeldu.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Bochum - Union Berlín 0:1 (16. Kruse), Eintracht Frankfurt - Mohuč 1:0 (35. Lindström), Fürth - Augsburg 0:0, Hoffenheim - Mönchengladbach 1:1 (90.+1 Akpoguma - 35. Embolo), Lipsko - Bielefeld 0:2 (57. Serra, 75. Okugawa), Hertha Berlín - Dortmund 3:2 (57. a 69. Richter, 51. Belfodil - 31. Brandt, 83. Tigges).

1. Bayern Mnichov 17 14 1 2 56:16 43
2. Dortmund 17 11 1 5 41:26 34
3. Leverkusen 16 8 4 4 39:26 28
4. Hoffenheim 17 8 4 5 35:26 28
5. Eintracht Frankfurt 17 7 6 4 27:24 27
6. Union Berlín 17 7 6 4 23:21 27
7. Freiburg 16 7 5 4 26:15 26
8. Mohuč 17 7 3 7 25:17 24