Výstavní nůžky po nahrávce Coufala. Češi pomohli West Hamu k bodu

16. 12. 2020 23:23
West Ham, za nějž celý zápas odehráli čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček, remizoval v anglické lize 1:1 s Crystal Palace. Coufal si navíc připsal asistenci na parádní vyrovnávací gól Sebastiena Hallera.
Vladimír Coufal
Vladimír Coufal | Foto: Reuters

Leicester, soupeř Slavie v únorovém play off Evropské ligy, prohrál s Evertonem 0:2 a přišel o třetí místo. Na něj se díky lepšímu skóre dostal Southamptonem po remíze 1:1 na hřišti Arsenalu, který pošesté v řadě nevyhrál a zůstal na 15. příčce. Od sestupového pásma nyní "Kanonýry" dělí pět bodů.

Liverpool se ve šlágru kola dostal do vedení ve 26. minutě, kdy se pojedenácté v sezoně trefil Muhammad Salah. O sedm minut později vyrovnal Son Hung-min a dotáhl Salaha a útočníka Evertonu Dominica Calwerta-Lewina v čele tabulky kanonýrů. Když už to na konci zápasu vypadalo na dělbu bodů, prosadil se Firmino a rozhodl o tom, že trenér Tottenhamu José Mourinho inkasoval teprve potřetí v kariéře v Premier League vítězný gól v 90. minutě.

West Hamu se první půle zápasu s Crystal Palace nepovedla a Christian Benteke poslal hosty ve 34. minutě do vedení. "Kladiváři" však ve druhé půli srovnali krok a v 55. minutě po Hallerově nůžkách i stav. West Ham se i díky bodu posunul se na sedmé místo tabulky.

Leicester sice předchozí dva ligové zápasy vyhrál, už ve 21. minutě však skóroval útočník Evertonu Richarlison. Po hodině hry jej napodobil Mason Holgate a "Karamelky" navázaly na předchozí výhru s Chelsea. Právě před ni se Everton dostal v tabulce na páté místo.

Southampton poslal proti Arsenalu do vedení v 18. minutě Theo Walcott, který přitom na Emirates Stadium působil 12 sezon. Za domácí vyrovnal kapitán Pierre-Emerick Aubameyang, o možný obrat však Arsenal po hodině hry připravilo vyloučení brazilského stopera Gabriela.

Leeds ještě čtvrt hodiny před koncem zápasu hrál s Newcastlem nerozhodně, třemi góly však rozhodl o výhře 5:2.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Arsenal - Southampton 1:1 (52. Aubameyang - 18. Walcott), Leeds - Newcastle 5:2 (35. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Alioski, 88. Harrison - 26. Hendrick, 65. Clark), Leicester - Everton 0:2 (21. Richarlison, 72. Holgate), Fulham - Brighton 0:0, Liverpool - Tottenham 2:1 (26. Salah, 90. Firmino - 33. Son Hung-min), West Ham United - Crystal Palace 1:1 (55. Haller - 34. Benteke).

1. Liverpool 13 8 4 1 29:19 28
2. Tottenham 13 7 4 2 25:12 25
3. Southampton 13 7 3 3 25:18 24
4. Leicester 13 8 0 5 24:17 24
5. Everton 13 7 2 4 23:18 23
6. Chelsea 13 6 4 3 26:14 22
7. West Ham United 13 6 3 4 21:16 21
8. Manchester City 12 5 5 2 18:12 20