Vyloučení Balea, další penalta pro Ronalda. Real v závěru zachránil bod proti Las Palmas

Aktualizováno 1. 3. 2017 23:40
Real Madrid opět ztratil něco ze svého náskoku na Barcelonu. Po domácí remíze s Las Palmas je v tabulce na druhém místě se ztrátou jednoho bodu, avšak stále ještě s jedním utkání k dobru. "Bílý balet" prohrával s mužstvem ze středu tabulky po vyloučení Garetha Balea už o dvě branky, ale v závěru dokázal zásluhou Cristiana Ronalda alespoň srovnat.
Vyloučení Garetha Balea
Vyloučení Garetha Balea | Foto: Reuters

Madrid - Real otevřel skóre v osmé minutě díky Iscovi, který využil přesného Kovačičova pasu za obranu. Hosté však za dvě minuty vyrovnali, když rychlou akci zakončil Tana. Ve 47. minutě domácím výrazně zkomplikoval situaci Gareth Bale, jenž během několika vteřin dostal dvě žluté karty. Velšský útočník nejprve zezadu fauloval Jonathana Vieru a do protihráče ještě při vzájemné potyčce strčil.

Červená karta Garetha Balea proti Las Palmas | Video: Youtube

Las Palmas začalo dominovat a přesilovku brzy využilo. V 56. minutě Sergio Ramos zahrál v pokutovém území rukou a Viera z penalty šťastně propálil Keylora Navase. Brankář Realu už za tři minuty inkasoval potřetí, když si s ním po úniku pohrál Kevin-Prince Boateng a zakončil do prázdné branky.

Madridský tým se mohl brzy vrátit do hry, ale gól Álvara Moraty ještě nebyl uznán kvůli spornému ofsajdu. Favorit přes oslabení dostal Las Palmas pod tlak. Aspoň bod zachránil Realu Portugalec Ronaldo, který během čtyř závěrečných minut nejprve snížil z penalty a pak vyrovnal hlavou.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

FC Barcelona - Gijón 6:1 (9. Messi, 11. vlastní J. Rodríguez, 27. L. Suárez, 50. Alcácer, 66. Neymar, 87. Rakitič - 21. Castro), Pamplona - Villarreal 1:4 (64. Torres z pen. - 74. a 78. Borré, 2. R. Soriano, 27. Soldado z pen.), Granada - Alavés 2:1 (38. Wakaso, 53. Cuenca - 57. Camarasa), Real Madrid - Las Palmas 3:3 (86. z pen. a 90. Ronaldo, 8. Isco - 10. Tana, 56. Viera z pen. 59. Boateng), Vigo - Espaňol Barcelona 2:2 (21. Aspas, 30. Wass - 28. Moreno, 32. Piatti).