Vrba dosáhl slavného vítězství. S Machačkalou v poháru deklasoval neporažený Petrohrad

28. 10. 2016 11:55
Zenit Petrohrad utrpěl vůbec první porážku v sezoně, tým Machačkaly dokázal v poháru zvítězit nad favoritem vysoko 4:0.
Trenér Pavel Vrba.
Trenér Pavel Vrba. | Foto: ČTK

Moskva - Fotbalistům Machačkaly se pod vedením trenéra Pavla Vrby povedl husarský kousek, když v osmifinále Ruského poháru deklasovali 4:0 silný Petrohrad. Zenit utrpěl první porážku v sezoně, před kterou mužstvo převzal rumunský kouč Mircea Lucescu.

Vrbovi svěřenci šli do vedení v 29. minutě gólem Gasanova. Další důležitý moment se odehrál v 58. minutě, kdy byl po kontaktu s útočníkem Anži Budkivským vyloučen brankář Keržakov.

Jeho náhradník Lodygin pak v oslabení hostů inkasoval třikrát během 17 minut, dvakrát ho překonal právě ukrajinský reprezentant Budkivskij. V samém závěru zápasu byli vyloučeni ještě domácí Gadžibekov a petrohradský Giuliano.

"Hráli jsme výborně a porazili velmi silného soupeře, který patří mezi nejlepší v Rusku. Je to pro nás hodně cenný výsledek," uvedl Vrba po vítězství nad druhým týmem tabulky ruské ligy, v níž Petrohrad zaostává za vedoucím Spartakem Moskva jen o skóre.

"V takové hře chceme pokračovat i nadále. Zápas nám vyšel, protože Zenit hrál fotbal, nebránil," řekl bývalý kouč české reprezentace, jehož tým je v lize osmý. Ve čtvrtfinále poháru se Anži utká se svým nynějším sousedem v tabulce, devátou Ufou.