Vítězná série končí. Manchester United zachránil proti Burnley aspoň bod

29. 1. 2019 23:09
Fotbalisté Manchesteru United poprvé pod vedením norského trenéra Oleho Gunnara Solskjaera nevyhráli. V 24. kole anglické ligy dvěma góly v závěru zachránili domácí remízu 2:2 s Burnley.
Victor Lindelöf z Manchesteru United dává gól v zápase s Burnley.
Victor Lindelöf z Manchesteru United dává gól v zápase s Burnley. | Foto: Reuters

Skončila tak jejich vítězná série, která se po Solskjaerově nástupu protáhla na šest ligových a dva pohárové zápasy. Neuspěl ani Manchester City, který prohrál v Newcastlu 1:2.

Na Old Trafford otevřel v 51. minutě skóre hostující Barnes, který střelou pod břevno potrestal Pereirovu ztrátu míče před vápnem, pak se ze vzduchu prosadil i Wood. Pogba ale v 87. minutě z penalty snížil a v nastavení dokázal švédský stoper Lindelöf alespoň vyrovnat. Burnley sice nedosáhlo na výhru, přesto bodovalo v pátém utkání za sebou.

Body překvapivě ztratil i druhý celek tabulky Manchester City, který sice v Newcastlu rychle vedl a dlouho mířil k pátému ligovému vítězství za sebou, ale nakonec prohrál 1:2. Vedoucí Liverpool tak po středečním utkání proti Leicesteru může svěřencům trenéra Guardioly uniknout na rozdíl sedmi bodů.

Hosté šli do vedení už po 24 sekundách, když se David Silva po Sterlingově centru statečně vrhl do souboje s brankářem Dúbravkou a odražený míč poslal do prázdné branky Agüero. Domácí Rondón však v druhém poločase vyrovnal a po Ritchieho gólu z penalty se zrodila nečekaná výhra dosud 17. týmu tabulky.

Na čtvrté místo Chelsea zaútočil Arsenal, který s Lenem v brance porazil Cardiff 2:1. Favorit se prosadil až v závěrečné půlhodině: nejprve Aubameyang proměnil penaltu a vedení pak pojistil Lacazette, hosté snížili až v nastavení.

Předposlední Fulham třikrát za sebou prohrál a měl nakročeno k dalšímu nezdaru, neboť v poločase duelu s Brightonem ztrácel dva góly. Domácí celek ale dokázal otočit skóre na 4:2.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Arsenal - Cardiff 2:1 (66. Aubameyang z pen., 83. Lacazette - 90.+3 Mendez-Laing), Fulham - Brighton 4:2 (58. a 75. Mitrovič, 47. Chambers, 79. Vietto - 3. a 17. Murray), Huddersfield - Everton 0:1 (3. Richarlison), Wolverhampton - West Ham United 3:0 (80. a 86. Jiménez, 66. Saiss), Manchester United - Burnley 2:2 (87. Pogba z pen., 90.+2 Lindelöf - 51. Barnes, 81. Wood), Newcastle - Manchester City 2:1 (66. Rondón, 80. Ritchie z pen. - 1. Agüero).

1. Liverpool 23 19 3 1 54:13 60
2. Manchester City 24 18 2 4 63:19 56
3. Tottenham 23 17 0 6 48:23 51
4. Chelsea 23 14 5 4 40:19 47
5. Arsenal 24 14 5 5 50:33 47
6. Manchester United 24 13 6 5 48:35 45
7. Wolverhampton 24 10 5 9 30:31 35
8. Everton 24 9 6 9 35:33 33