Testy potřebujeme pro vážně nemocné lidi, ne pro zdravé fotbalisty, zlobí se virolog

ČTK ČTK
4. 4. 2020 13:52
Návrh povinně a často testovat fotbalisty v bundeslize, pokud se znovu rozběhne, se nesetkal v odborných kruzích s pochopením. Virolog Ulf Dittmer z univerzity v Essenu by to považoval za plýtvání s testy na koronavirus a přidělávání práce pro už tak vytížené laboratoře.
Německá fanynka s rouškou na fotbale.
Německá fanynka s rouškou na fotbale. | Foto: Reuters

Německá fotbalová liga byla přerušena nejméně do 30. dubna a zájmem svazu i UEFA je, aby se dohrála. Lékařští experti svazu proto pracují na přípravách na případný restart. Podle informací televize MDR existuje návrh, aby fotbalisté podstupovali test na koronavirus každé tři dny a v případě pozitivního testu šli do karantény jen oni a ne celý tým.

"Laboratoře mají své kapacity. Nevím, která by pak byla k dispozici pro testování zdravých profesionálů z bundesligy, když ty testy naléhavě potřebujeme pro vážně nemocné lidi," řekl Dittmer listu Westdeutsche Allgemeine Zeitung. Mluvčí fotbalové ligy nechtěl toto téma komentovat.

Podle MDR by kluby první a druhé ligy musely mít k dispozici 13 zdravých hráčů do pole a dva brankáře, aby mohly nastoupit.

 

Právě se děje

Další zprávy