Messi v závěru vystřelil Barceloně výhru, Villarreal zachraňoval tři body v nastavení

Aktualizováno 19. 2. 2017 23:00
Villareal se vítězstvím v San Sebastianu přiblížil páté příčce zaručující přímý postup do Evropské ligy. Argentinská hvězda Lionel Messi se dvěma góly podepsal pod výhru Barcelony 2:1 nad Leganés.
Barcelona slaví gól proti Leganes
Barcelona slaví gól proti Leganes | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony byli po debaklu v Lize mistrů s PSG blízko ztráty i ve španělské lize, sedmnáctý tým tabulky Leganés porazili 2:1 až díky penaltě v předposlední minutě. Oba góly vítězů dala argentinská hvězda Lionel Messi, který s 19 trefami vede tabulku střelců.

Messi se poprvé prosadil už ve 4. minutě, když mu před prázdnou branku nahrál Neymar. Leganés se však povedlo dvacet minut před koncem srovnat a remízový stav drželo až do závěrečných minut. Pak však Neymar vybojoval pokutový kop a Messi rozhodl o výhře Katalánců.

Pro Barcelonu to byl už šestnáctý ligový zápas v řadě bez porážky a na druhém místě tabulky ztrácí jediný bod na vedoucí Real Madrid, který však má dva zápasy k dobru. V dresu Barcelony odehrál 400. ligový zápas Andrés Iniesta a stal se teprve druhým hráčem v historii, kterému se to povedlo po Xavim. Ten nasbíral 505 startů.

Fotbalisté Villarrealu vybojovali v nastavení důležitou výhru 1:0 na hřišti pátého San Sebastianu, kterému se z šesté pozice přiblížili na rozdíl dvou bodů. Pátá příčka zaručuje přímý start v Evropské lize, zatímco šestá znamená předkolo.

San Sebastian mohl na pátém místě odskočit už na osm bodů, ale potýkal se s přesností v zakončení. Ze 16 střeleckých pokusů ani jeden neletěl přímo na branku. Nic nevytěžil ani z 25 standardních situací. Místo toho ve čtvrté nastavené minutě přiletěl do vápna San Sebastinu centr z levé strany a nehlídaný Samuel Castillejo zařídil výhru Villarrealu.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

San Sebastian - Villarreal 0:1 (90.+4 Castillejo), Valencie - Bilbao 2:0 (13. Nani, 45.+1 Zaza), Vigo - Pamplona 3:0 (23. Sisto, 87. Jozabed, 89. Aspas), FC Barcelona - Leganés 2:1 (4. a 89. z pen. Messi - 71. Unai López).