Villarreal i v oslabení ubránil remízu s Málagou a udržel se na šestém místě

12. 2. 2017 14:41
Villareal si dál udržel šesté místo zaručující účast v Evropské lize pro následující sezonu.
Radost hráčů Villarealu
Radost hráčů Villarealu | Foto: ČTK

Madrid - Fotbalisté Villarrealu v oslabení ubránili remízu 1:1 s Málagou ve 22. kole španělské ligy a drží se na šesté příčce znamenající postup do Evropské ligy. Z posledních devíti soutěžních utkání však vyhráli jediné.

Málaga, která čeká na výhru v lize devět zápasů, vedla po hlavičce Charlese. Domácí se hnali za vyrovnáním, po zahozených šancích jim pomohla až penalta po faulu Martína Demichelise, kterou proměnil Bruno Soriano. Ten však krátce nato dostal červenou kartu, když po neúspěšné kličce podkopl protihráče.

Villarreal dohrával posledních 20 minut v oslabení, ale Málaga toho nedokázala využít. Naopak domácí měli dvě dobré šance dát vítězný gól, hosty však podržel brankář Carlos Kameni.

Sevilla po dvou ztrátách zabrala a udolala Las Palmas 1:0. O jediný gól se deset minut před koncem postaral Joaquín Correa, který po dlouhém pasu za obranu běžel sám na branku. Sevilla se na třetím místě drží dva body za druhou Barcelonou.

Atlético Madrid dvěma góly v posledních třech minutách otočilo zápas s Celtou Vigo a po výhře 3:2 se vrátilo na čtvrtou příčku o bod před San Sebastian. Vítězný gól vstřelil v 88. minutě Antoine Griezmann.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Villarreal - Málaga 1:1 (63. Soriano z pen. - 14. Charles), Leganés - Gijón 0:2 (66. Canella, 83. Burgui), Las Palmas - FC Sevilla 0:1 (80. Correa), Atlético Madrid - Vigo 3:2 (11. Torres, 87. Ferreira-Carrasco, 88. Griezmann - 6. Cabral, 78. Guidetti).