Villarreal s Cazorlou v sestavě nastřílel pět gólů Betisu, Dost se trefil v Německu

27. 9. 2019 23:19
Fotbalisté Villarrealu tři dny po porážce 1:2 s mistrovskou Barcelonou deklasovali v předehrávce 7. kole španělské ligy 5:1 Betis Sevilla.
Fotbalisté Villarealu.
Fotbalisté Villarealu. | Foto: Milan Kammermayer

"Žlutá ponorka" vyhrála potřetí ze čtyř zápasů a posunula se na páté místo tabulky tři body za vedoucí Real Madrid, jenž má utkání k dobru.

Dvougólovým střelcem zápasu byl kamerunský útočník Karl Toko Ekambi, jenž se trefil v obou poločasech. Vítěznou branku zaznamenal v 68. minutě z penalty kapitán Santi Cazorla a trefil se v třetím ligovém duelu po sobě, což se mu ve 34 letech podařilo poprvé v kariéře.

Union opět nebodoval

Bundesligový nováček Union Berlín nebodoval v německé fotbalové lize potřetí za sebou. V předehrávce 6. kola německé fotbalové ligy podlehl tým z hlavního města doma 1:2 Eintrachtu Frankfurt, jenž si připsal první venkovní výhru v sezoně.

Góly začaly v Berlíně padat až po přestávce. Tři minuty po návratu z kabin se prosadil Nizozemec Bas Dost, jenž nastoupil poprvé v základní sestavě Eintrachtu. Na rozdíl dvou gólů zvýšil v 62. minutě Portugalec André Silva, domácí už pouze snížili čtyři minuty před koncem díky Nigerijci Anthonymu Ujahovi.

Frankfurt se posunul na sedmé místo tabulky, Union zůstal se čtyřmi body čtrnáctý a hrozí mu po dohrání kola pád na sestupové pozice.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

Villarreal - Betis Sevilla 5:1 (39. a 76. Ekambi, 68. Cazorla z pen., 90.+2 Gerard, 90.+4 Chukwueze - 48. Emerson).