1. 4. 2018 8:41
Premiéru z říše snů má za sebou Zlatan Ibrahimovič ve svém novém působišti, týmu Los Angeles Galaxy.

Los Angeles - Zlatan Ibrahimovič rozvíjí svůj status legendy i na angažmá ve Spojených státech. Šestatřicetiletý švédský útočník při premiéře za tým Los Angeles Galaxy dvěma góly rozhodl o vítězství domácích v derby nad Los Angeles FC 4:3. Nastoupil přitom jen na závěrečnou čtvrt hodinu.

Před utkáním měl německý kouč Galaxy Sigi Schmid velké dilema. Hvězdného forvarda se zdráhal do zápasu nasadit, obával se jeho nedostatečné fyzické kondice. Zlatan jej ale velmi brzy přesvědčil o tom, že takové úvahy v jeho spojitosti vůbec nemá cenu řešit.

Domácí fanoušci zažívali obrovské trápení, jejich tým v prestižním duelu brzy prohrával 0:3 a zdálo se být hotovo. Poté si ale mohli vychutnat nevídaný obrat, který do značné míry zařídil právě Ibrahimovič. Když přišel na hřiště, prohrávali Galaxy ještě o dvě branky.

Velká Ibrahimovičova chvíle přišla za šest minut po jeho příchodu na hřiště. Vytáhlý Švéd natáhl takřka ze 40 metrů a prudkou dělovkou přehodil bezmocného brankáře hostů. Bylo vyrovnáno 3:3. Aby toho nebylo málo, v závěru pak bývalý útočník Juventusu, Barcelony, PSG nebo Manchesteru United svou druhou brankou zápas rozhodl. 27 tisíc diváků bylo u vytržení.

"Myslím, že jsem slyšel: 'Chceme Zlatana! Chceme Zlatana! Tak jsem jim dal Zlatana," řekl Ibrahimovic. "Po tom druhém gólu jsem si tak říkal: 'Skončete to. Víc adrenalinu už nechci cítit'," dodal.