Video: Zlatan za šest minut dobyl Ameriku. Dal gól ze 40 metrů a pak rozhodl o úchvatném obratu

Sport Sport, www.youtube.com
1. 4. 2018 8:41
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Premiéru z říše snů má za sebou Zlatan Ibrahimovič ve svém novém působišti, týmu Los Angeles Galaxy.
Podívejte se na fantastický gól Zlatana Ibrahimoviče. | Video: www.youtube.com

Los Angeles - Zlatan Ibrahimovič rozvíjí svůj status legendy i na angažmá ve Spojených státech. Šestatřicetiletý švédský útočník při premiéře za tým Los Angeles Galaxy dvěma góly rozhodl o vítězství domácích v derby nad Los Angeles FC 4:3. Nastoupil přitom jen na závěrečnou čtvrt hodinu.

Před utkáním měl německý kouč Galaxy Sigi Schmid velké dilema. Hvězdného forvarda se zdráhal do zápasu nasadit, obával se jeho nedostatečné fyzické kondice. Zlatan jej ale velmi brzy přesvědčil o tom, že takové úvahy v jeho spojitosti vůbec nemá cenu řešit.

Domácí fanoušci zažívali obrovské trápení, jejich tým v prestižním duelu brzy prohrával 0:3 a zdálo se být hotovo. Poté si ale mohli vychutnat nevídaný obrat, který do značné míry zařídil právě Ibrahimovič. Když přišel na hřiště, prohrávali Galaxy ještě o dvě branky.

Velká Ibrahimovičova chvíle přišla za šest minut po jeho příchodu na hřiště. Vytáhlý Švéd natáhl takřka ze 40 metrů a prudkou dělovkou přehodil bezmocného brankáře hostů. Bylo vyrovnáno 3:3. Aby toho nebylo málo, v závěru pak bývalý útočník Juventusu, Barcelony, PSG nebo Manchesteru United svou druhou brankou zápas rozhodl. 27 tisíc diváků bylo u vytržení.

"Myslím, že jsem slyšel: 'Chceme Zlatana! Chceme Zlatana! Tak jsem jim dal Zlatana," řekl Ibrahimovic. "Po tom druhém gólu jsem si tak říkal: 'Skončete to. Víc adrenalinu už nechci cítit'," dodal.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Koalice ODS, lidovců a TOP 09 navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání. Chtějí tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost

Aktualizováno před 42 minutami

Inspekce obvinila tři policejní důstojníky z vynášení informací podnikatelům

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila tři policejní důstojníky kvůli rozsáhlému úniku informací. Podle inspekce movitým podnikatelům poskytovali informace o tom, zda jsou tyto osoby, případně jimi ovládané společnosti, prověřované. Kromě tří policejních důstojníků v činné službě byli obviněni i dva bývalí policisté, jeden civilista a jedna firma. Na webu GIBS o tom v pátek informovala její mluvčí Ivana Nguyenová. Dozor nad vyšetřováním případu má Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Podle České televize a Českého rozhlasu případ souvisí s kauzou lobbisty Tomáše Horáčka, který je stíhán za korupci při zadávání nemocničních zakázek.

V případě získání informací o policejním prověřování z neveřejných evidencí mohli podnikatelé ovlivnit trestní řízení ve svůj prospěch nebo dosáhnout zmaření jednotlivých úkonů. "Podnikatelé za poskytování této 'ochrany' zaplatili minimálně jeden milion korun," uvedla Nguyenová.

Dva ze tří obviněných důstojníků slouží v ostravské expozituře Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Třetí u hospodářské kriminální policie na krajském policejním ředitelství Moravskoslezského kraje. Obviněny byly i čtyři další osoby, z toho dva bývalí policisté a jedna právnická osoba. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Stíhání proti nim je vedeno kvůli neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosičům informací, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplacení. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným tři roky až deset let vězení.

Podle zdrojů webu iROZHLAS.cz stíhaní policisté Horáčkovi poskytovali informace z interních databází, informovali ho o připravovaných zásazích a údajně ho vedli jako informátora. Mezi obviněnými jsou podle serveru soukromí detektivové, kteří Horáčkovi zajišťovali například ochranu proti odposlechům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy