12. 8. 2017 16:06
Parádním gólem se ukázal v ruské fotbalové lize Ondřej Vaněk, když v 6. kole v utkání proti Rostovu volejem vymetl šibenici. Ufě to ale na body nestačilo a prohrála 1:4.
Ondřej Vaněk v reprezentačním dresu.
Ondřej Vaněk v reprezentačním dresu. | Foto: Tomáš Liška

Moskva - Český fotbalista Ondřej Vaněk se v 6. kole ruské ligy blýskl parádním gólem, který však Ufě body nepřinesl. Rostov na něj totiž odpověděl čtyřmi zásahy a vyhrál 4:1.

Vaněk poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě a v 55. minutě rozjásal fanoušky. Domácí zahráli rohový kop na volného Vaňka před vápnem, který se z voleje opřel do míče a zařídil první gól zápasu. Pro bývalého reprezentanta to byl třetí zásah v ruské lize.

Jenže Rostov hned za dvě minuty srovnal a během 20 minut zaznamenal čtyři branky, kterými připravil Ufě první porážku v sezoně. Sám se naopak čtvrtou výhrou v ročníku dotáhl na první Petrohrad, který má ale zápas k dobru.

před 30 minutami

Bývalý kanonýr Henry bude trénovat v MLS Montreal

Bývalá francouzská fotbalová hvězda Thierry Henry se vrací jako trenér do severoamerické MLS. Mistr světa a Evropy podepsal dvouletou smlouvu s opcí s klubem Montreal Impact.

Dvaačtyřicetiletý Henry ukončil kariéru právě v MLS v dresu New York Red Bulls v roce 2014. Na loňském mistrovství světa byl někdejší kanonýr Arsenalu jako asistent trenéra Belgie, která skončila v Rusku třetí. Loni v říjnu převzal svůj bývalý klub Monako, ale už v lednu byl po pouhých dvou výhrách z 12 ligových zápasech propuštěn.

"Trénovat Montreal Impact je pro mě velká čest. Ligu dobře znám, zažil jsem v ní mnoho krásných momentů," uvedl Henry, jemuž se právě proti Montrealu dařilo ze všech týmů MLS nejvíce - v pěti zápasech mu vstřelil devět gólů.