12. 8. 2017 16:06
Parádním gólem se ukázal v ruské fotbalové lize Ondřej Vaněk, když v 6. kole v utkání proti Rostovu volejem vymetl šibenici. Ufě to ale na body nestačilo a prohrála 1:4.
Ondřej Vaněk v reprezentačním dresu.
Ondřej Vaněk v reprezentačním dresu. | Foto: Tomáš Liška

Moskva - Český fotbalista Ondřej Vaněk se v 6. kole ruské ligy blýskl parádním gólem, který však Ufě body nepřinesl. Rostov na něj totiž odpověděl čtyřmi zásahy a vyhrál 4:1.

Vaněk poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě a v 55. minutě rozjásal fanoušky. Domácí zahráli rohový kop na volného Vaňka před vápnem, který se z voleje opřel do míče a zařídil první gól zápasu. Pro bývalého reprezentanta to byl třetí zásah v ruské lize.

Jenže Rostov hned za dvě minuty srovnal a během 20 minut zaznamenal čtyři branky, kterými připravil Ufě první porážku v sezoně. Sám se naopak čtvrtou výhrou v ročníku dotáhl na první Petrohrad, který má ale zápas k dobru.