Video: Nejtrapnější penalta roku? Podívejte se, jak ji kopl brazilský reprezentant

Rudolf Černík
3. 10. 2018 10:37
Útočník Evertonu Richarlison selhal v rozstřelu anglického Ligového poháru, z postupu se pak radoval Southampton.
fotbal, anglický Ligový pohár 2018/2019, Everton - Southampton, Richarlison neproměňuje penaltu v rozstřelu
fotbal, anglický Ligový pohár 2018/2019, Everton - Southampton, Richarlison neproměňuje penaltu v rozstřelu | Foto: Reuters

Liverpool/Praha - Tak tohle se fakt nepovedlo. Brazilský záložník Evertonu Richarlison neproměnil v rozstřelu utkání anglického Ligového poháru proti Southamptonu svůj pokus a za způsob, jakým kop zahrál, si vysloužil označení nejhorší penalty roku.

Favorizovaný Everton prohrával se Southamptonem doma od 44. minuty, kdy se trefil Danny Ings. Domácí vyrovnali těsně před koncem díky Theo Walcottovi a o postupujícím musel rozhodnout rozstřel. Ve třetí sérii si postavil míč brazilský reprezentant Richarlison, rozběhl se, podivným způsobem několikrát "zadrobil" krok - a pak poslal míč vysoko nad bránu…

"Richarlison přišel s nejtrapnější penaltou roku," glosoval to na Twitteru server deadspin.com. "Nejhorší penalta všech dob," přisadila si uživatelka Tasha Evans.

Brazilec, který se přitom v národním dresu pyšní skvělou bilancí dvou gólů ve dvou zápasech, schoval tvář do dresu. Naději dal Evertonu soupeřův hráč Matt Targett, jenž rovněž neproměnil, jenže v poslední sérii selhal i Walcott a Portugalec Cedric Soares poslal do dalšího kola "Saints".

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy