13. 7. 2017 21:37
Wayne Rooney se do Evertonu vrátil po 13 letech v Manchesteru United. První zápas přípravy okořenil nádhernou trefou z dálky. Podívejte se.
Podívejte se na výstavní trefu, kterou se v prvním přípravném zápase za Everton blýskl útočník Wayne Rooney. Míč poslal do sítě střelou ze 30 metrů.

Dáresalám (Tanzanie) - Wayne Rooney okořenil první zápas po návratu do Evertonu gólem. Nejlepší střelec anglické fotbalové reprezentace zatím skóroval jen v přípravě, kterou londýnský klub sehrál v exotické destinaci Tanzanii, ale podle svých slov se cítil úžasně. Do Evertonu se vrátil po 13 letech v Manchesteru United.

"Dávat za Everton zase góly je úžasný pocit. Myslel jsem na to od chvíle, kdy bylo jasné, že přestoupím," řekl jednatřicetiletý fotbalista pro klubový web. V zápase s keňským týmem Gor Mahia otevřel v 35. minutě skóre krásnou ránou z třiceti metrů.

Zkraje zápasu se Rooney dokonce ocitl v objetí fanouška, který se vyhnul ochrance a v dresu Manchesteru za ním přiběhl na trávník. Do druhé půle kouč Ronald Koeman poslal na hřiště druhou jedenáctku a Everton v Africe zvítězil 2:1. "Wayne pořád patří k nejlepším na svém postu," chválil kouč Koeman.