Video: Mladý vznětlivec. Mistr světa Mbappé oplácel, tři zápasy si nezahraje

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 9. 2018 10:51
Útočníka Paris SG naštval sprostý faul, na protivníka z Nimes vystartoval - a za vyloučení dostal trest.
fotbal, francouzská liga 2018/2019, Nimes - Paris SG, Kylian Mbappé, červená karta | Video: Youtube.com

Paříž - Francouzský fotbalový talent Kylian Mbappé z Paris St. Germain dostal za červenou kartu v ligovém utkání trest na tři zápasy. Devatenáctiletý útočník tak bude trenérovi Thomasi Tuchelovi znovu k dispozici až koncem září v duelu s Nice.

Mbappé, nejlepší mladý hráč letošního mistrovství světa, jenž k francouzskému titulu v Rusku přispěl čtyřmi góly, neudržel minulý týden v duelu s Nimes nervy na uzdě.

Tejiho Savaniera, který ho za rozhodnutého stavu (4:2 pro PSG) ve třetí minutě nastaveného času sprostě fauloval, srazil na zem a od rozhodčího dostal červenou kartu. Ze hřiště se ovšem vzápětí klidil i Savanier.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy