Video: Čau, já jsem Unai Emery. Kouč Arsenalu pobavil telefonátem při tiskovce

Rudolf Černík
1. 9. 2018 9:13
Tiskovou konferenci Unaie Emeryho přerušil zvonící mobil jednoho ze žurnalistů. Trenér fotbalistů Arsenalu pohotově zareagoval.
Unai Emery, trenér Arsenalu, při tiskové konferenci odpovídá do mobilu | Video: Youtube.com

Londýn/Praha - Odpovídal zrovna na tiskové konferenci na otázky, jak to bude jeho celek hrát v dalším utkání anglické Premier League proti Cardiffu, když proud myšlenek Unaie Emeryho přerušil zvonící mobil.

"To je vaše," mrkl kouč fotbalistů Arsenalu Londýn na přístroj ležící před ním, na který některý z novinářů nahrával jeho věty. "John Spencer," přečetl vzápětí Emery z blikajícího displeje. "Můžu odpovědět?" nabídl se vzápětí ochotně a už hlásil do sluchátka: "O.K., dobré dopoledne, nebo spíš dobré odpoledne. Čau, já jsem Unai Emery. Jak se máte? Ááá, pracujete…" Překvapený volající raději zavěsil…

Podobnou příhodou pobavil novináře na jaře i tehdejší trenér jiného londýnského týmu, Antonio Conte z Chelsea. Při tiskovce před duelem s Burnley se mu rozezvonil mobil v kapse. "Moje žena. Vždycky volá v nejhorší moment," usmál se tehdy. "Promiňte. Můžete mi dát pokutu," vyzval pak žurnalisty.

Podívejte se na Conteho příhodu s manželčiným telefonátem:

Tisková konference Antonia Conteho | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 19 minutami

Indráčkové patří na MS po prvním kole na velkém můstku 27. místo

Do druhého kola závodu na velkém můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu postoupila z dvojice českých skokanek na lyžích pouze Karolína Indráčková. Díky výkonu rovných 90 metrů jí v polovině soutěže patří 27. místo. Šestnáctiletá Klára Ulrichová skončila na 36. příčce.

Minulý týden na středním můstku obsadila Indráčková 25. místo a vylepšila české ženské maximum na světovém šampionátu.

Po prvním kole na velkém můstku vede Norka Maren Lundbyová, která už získala v Oberstdorfu stříbro, a útočí na druhý světový titul v kariéře. Olympijská vítězka z Pchjongčchangu skočila 128 metrů a vede o 3,6 bodu před Slovinkou Nikou Križnarovou. Třetí je zatím Rakušanka Marita Kramerová.

Aktualizováno před 21 minutami

Policie Kapitolu varuje před možným útokem na sídlo Kongresu

Policejní sbor zajišťující ochranu sídla amerického Kongresu (USCP) ve středu oznámil, že obdržel informace o možném pokusu blíže neurčené ozbrojené skupiny zaútočit ve čtvrtek na Kapitol. Hrozba podle amerických médií zřejmě souvisí s krajně pravicovou spikleneckou teorií, podle níž se má 4. března znovu chopit moci exprezident Donald Trump, jenž má mezi pravicovými extremisty mnoho stoupenců.

"Dostali jsme zpravodajské informace o možném plánu na dobytí Kapitolu blíže neurčenou ozbrojenou skupinou ve čtvrtek 4. března. Již jsme učinili významné bezpečnostní opatření, mezi něž patří vztyčení fyzické bariéry a zvýšení počtu aktivních příslušníků, abychom zajistili ochranu Kongresu, veřejnosti a našich policistů," uvedla ve vyjádření USCP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy