Konec hvězdné éry? Manchester City se dnes dozví, jestli bude vyřazen z pohárů

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 7. 2020 8:27
Sportovní arbitrážní soud (CAS) dnes zveřejní rozhodnutí, zda si fotbalový klub Manchester City zahraje v následujících dvou sezonách evropské poháry.
Manažer Manchesteru City Pep Guardiola.
Manažer Manchesteru City Pep Guardiola. | Foto: Reuters

Evropská fotbalová unie v únoru potrestala anglický klub za vážné porušení pravidel finanční fair play a licenčních předpisů.

Šestinásobní vítězové anglické ligy se proti rozhodnutí UEFA odvolali ke sportovní arbitráži, která v červnu projednala žádost Manchesteru prostřednictvím videokonference.

Klub, jehož majoritním vlastníkem je šejk Mansúr ze Spojených arabských emirátů, podle vyšetřovatelů v letech 2012 až 2016 nadhodnotil příjmy od sponzorů na svých účtech i v materiálech předložených UEFA.

City také přitížila neochota jeho představitelů spolupracovat při vyšetřování. "Citizens" mají kromě zákazu startů v pohárech zaplatit pokutu 30 milionů eur (800 milionů korun).

Pokud bude dvouletý trest potvrzen, Manchesteru City hrozí, že přijde o stamiliony a může ztratit některé hvězdy, které se nebudou chtít smířit s neúčastí v pohárech. Opačný výsledek odvolacího řízení by mohl podkopat snahu UEFA o ekonomickou stabilitu klubů.

 

Právě se děje

Další zprávy