Valencie zůstala po zápase s Espaňolem neporažena a na dohled od vedoucí Barcelony

Aktualizováno 19. 11. 2017 22:45
Fotbalisté Valencie zvítězili 2:0 na hřišti Espaňolu Barcelona a zaznamenali již osmou výhru v řadě. Valencia se drží čtyři body za vedoucí Barcelonou.
Valencie pokračuje ve španělské lize ve vítězné jízdě.
Valencie pokračuje ve španělské lize ve vítězné jízdě. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Valencie zůstali i po 12. kole španělské ligy neporaženi. Na hřišti Espaňolu Barcelona zvítězili 2:0 a připsali si osmou výhru v řadě. Díky této sérii se nacházejí na druhém místě o čtyři body za Barcelonou. Espaňol doma podlehl poprvé od 27. srpna.

Katalánský klub přitom nezačal vůbec špatně a v prvním poločase dominoval. Hosty několikrát podržel gólman Neto, Moreno a Darder navíc trefili tyč. Valencie ale byla produktivní a přestože nebyla lepším týmem, dokázala se dvakrát prosadit.

V 67. minutě se povedenou střelou zpoza šestnáctky trefil Kondogbia, který ve Valencii hostuje z Interu Milán, a sedm minut před koncem upravil na konečných 0:2 Mina, jemuž míč nechtěně zpracoval domácí obránce.

Teprve podruhé v historii La Ligy se stalo, aby po dvanácti kolech nepoznaly hořkost porážky hned tři týmy (Barcelona, Valencie a Atlético Madrid). Poprvé se tak stalo v ročníku 1996/97.

Soupeř Slavie ve skupině Evropské ligy Villarreal remizoval na hřišti Bilbaa 1:1 a prodloužil sérii bez porážky na šest zápasů. "Žlutá ponorka" šla do vedení v 28. minutě po Triguerosově trefě, domácí Athletic vyrovnal v druhé půli gólem kanonýra Adurize. Villarreal je na šestém místě o bod za Sevillou, Bilbao však zůstává za očekáváním a je patnácté.

Las Palmas prožívá špatné období a nezvrátil jej ani soubojem s Levante. Prohrál 0:2 a z posledních osmi zápasů nezískal jediný bod, navíc má za dané období výrazně negativní skóre 3:23. Kanárský celek se propadl na poslední místo, neboť Málaga v odpoledním duelu zdolala 3:2 La Coruňu.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Málaga - La Coruňa 3:2 (15. Rosales, 63. Castro, 84. Bastón - 23. Pérez, 52. Schär), Espaňol Barcelona - Valencie 0:2 (67. Kondogbia, 83. Mina), Las Palmas - Levante 0:2 (71. Doukouré, 78. Jason), Bilbao - Villarreal 1:1 (77. Aduriz - 28. Trigueros).