Vaclík vychytal nulu proti Granadě, Barcelona poprvé pod novým trenérem prohrála

26. 1. 2020 0:09
Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík vychytal osmé čisté konto v této sezoně španělské fotbalové ligy a pomohl Seville k výhře 2:0 nad Granadou. Barcelona poprvé prohrála pod vedením trenéra Quiqueho Setiéna a po porážce 0:2 ve Valencii může přijít o první místo. Real Madrid, který je za svým rivalem na druhém místě jen o skóre, bude hrát utkání 21. kola proti Valladolidu v neděli.
fotbal, Evropská liga 2018/2019, Slavia - FC Sevilla, brankář Tomáš Vaclík
fotbal, Evropská liga 2018/2019, Slavia - FC Sevilla, brankář Tomáš Vaclík | Foto: Reuters

Na Vaclíka šel za celý zápas jediný střelecký pokus, s přímým kopem Roberta Soldada z druhého poločasu si ale bez problémů poradil. V tu dobu už vedla Sevilla o dvě branky, v úvodním dějství se prosadili Luuk de Jong a Nolito.

Andaluský celek se posunul na třetí místo, bodově ho ale může znovu dohnat Atlético Madrid, které hraje v neděli proti Leganés. Granada je po třetí porážce v řadě na 12. místě.

Setién začal angažmá ligovou výhrou nad Granadou a následně vydřeným postupem v poháru přes Ibizu. Ve třetím zápase ale jeho tým neuspěl. Ve 12. minutě hosty ještě podržel brankář Marc-André ter Stegen, který chytil penaltu Maximu Gómezovi, tři minuty po pauze ale Jordi Alba tečoval do vlastní sítě Gómezovu střelu a "Netopýři" se ujali vedení.

Uruguayský útočník navíc přidal deset minut před koncem pojistku a potvrdil, že se mu proti Barceloně daří. V lize proti ní skóroval už počtvrté, nikdo nemá od jeho příchodu do La Ligy v roce 2017 lepší bilanci.

Tentokrát se neprosadil nejlepší ligový kanonýr Lionel Messi, kterému na gól nestačilo ani 11 střeleckých pokusů. Valencie zdolala svého soupeře po sedmi vzájemných ligových zápasech.

Bergamo deklasovalo Turín

Fotbalisté Bergama deklasovali v 21. kole italské ligy FC Turín na jeho stadionu 7:0 a zaznamenali nejvyšší prvoligovou výhru v klubové historii. Hattrickem se na tom podílel Josip Iličič, dva góly přidal po pouhých pěti minutách pobytu na hřišti střídající Luis Muriel.

Slovinský útočník otevřel skóre v 17. minutě po přihrávce před prázdnou bránu. V 53. minutě pak Iličič pohotově rozehrál nařízenou standardní situaci u středového kruhu a dlouhým nákopem překonal vyběhnutého gólmana.

Svůj čtvrtý ligový hattrick od začátku roku 2018 završil o minutu později. Pouze Lionel Messi (7) a Sergio Agüero (6) mají za poslední dva roky v rámci pěti nejprestižnějších evropských lig na kontě více třígólových utkání.

Janov remizoval na hřišti Fiorentiny 0:0 a odpoutal se z posledního místa. Na dno tabulky klesla vinou horšího skóre Brescia, ve které působí i Češi Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal.

Fiorentina neprohrála ani ve čtvrtém utkání pod vedením trenéra Giuseppeho Iachiniho, který nahradil Vincenza Montellu. Výrazně k tomu přispěl brankář Bartlomiej Dragowski, který chytil ve 12. minutě penaltu Domenicu Criscitovi. Polský gólman zneškodnil tři z posledních čtyř pokutových kopů, kterým čelil.

Boloňa bez zraněného Ladislava Krejčího zvítězila na hřišti Spalu Ferrara 3:1 a posunula se do horní poloviny tabulky. Ferrara má na 18. příčce stejně bodů jako poslední dva celky.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Espaňol Barcelona - Bilbao 1:1 (63. De Tomás - 12. Villalibre), Valencie - FC Barcelona 2:0 (48. vlastní Alba, 77. Gómez), Alavés - Villarreal 1:2 (80. Joselu - 10. Bacca, 89. Niňo), FC Sevilla - Granada 2:0 (11. De Jong, 34. Nolito).

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Spal Ferrara - Boloňa 1:3 (23. Petagna z pen. - 24. vlastní Vicari, 59. Barrow, 63. Poli), Fiorentina - FC Janov 0:0, FC Turín - Bergamo 0:7 (17., 53. a 54. Iličič, 86. z pen. a 88. Muriel, 29. Gosens, 45.+1 Zapata z pen.).