Vaclík vychytal čisté konto a Sevilla po čtyřech zápasech vyhrála

Aktualizováno 26. 1. 2019 22:40
Brankář Tomáš Vaclík pomohl Seville v 21. kole španělské fotbalové ligy čistým kontem k vítězství 5:0 nad Levante. Andaluský celek ukončil čtyřzápasové čekání na výhru.
Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík | Foto: Reuters

Sevilla byla od začátku aktivnější, už ve třetí minutě selhal v obrovské šanci útočník Ben Yedder. Před koncem poločasu nemířila přesně ani čerstvá posila z Ajaxu Amsterodam Wöber a Mesova střela trefila jen tyč.

Krátce po změně stran už se ale domácí dočkali, v 48. minutě vstřelil po spolupráci s Mesou svou desátou ligovou branku v sezoně Ben Yedder. Po hodině hry přidal další zásah Silva a na konečných 5:0 upravili postupně Vázquez, z penalty Sarabia a premiérovým gólem v La Lize Promes. Vaclík na druhé straně příliš práce neměl, v jediné šanci hostů ho po tečované Bardhiho střele zachránila tyč.

Sevilla se výhrou posunula na třetí místo tabulky o skóre před Real Madrid. "Bílý balet" ale má nedělní zápas na hřišti Espaňolu k dobru.

Atlético Madrid porazilo v malém derby Getafe 2:0. Druhý tým tabulky rozhodl o svém vítězství dvěma góly v prvním poločase. Nejprve se v 27. minutě trefil přízemní střelou kanonýr Griezmann a stal se po Lionelu Messim druhým hráčem, který dal minimálně deset gólů v každé z posledních sedmi sezon La Ligy.

O deset minut později přidal druhý gól z dorážky Saúl. Hosté navíc dohrávali závěr zápasu bez dvou vyloučených. Atlético snížilo ztrátu na vedoucí Barcelonu na dva body, katalánský velkoklub ale utkání 21. kola na hřišti Girony teprve čeká.

Villarreal se nadále výsledkově trápí a po porážce 0:3 ve Valencii nevyhrál už osm zápasů. "Netopýři" se přiblížili na rozdíl dvou bodů k pohárovým příčkám. O jejich vítězství rozhodly góly Diakhabyho a Čeryševa, který se trefil proti svému bývalému klubu. V závěru přidal třetí branku Rodrigo.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

FC Sevilla - Levante 5:0 (48. Ben Yedder, 60. Silva, 71. Vázquez, 78. Sarabia z pen., 90.+1 Promes), Atlético Madrid - Getafe 2:0 (27. Griezmann, 37. Saúl), Leganés - Eibar 2:2 (46. a 67. En Nesyri - 29. Kike, 36. Jordan),Valencie - Villarreal 3:0 (4. Diakhaby, 51. Čeryšev, 86. Rodrigo).