Vaclík opět s čistým kontem, Sevilla je druhá. Hattrickem se blýskl Messi

Aktualizováno 16. 12. 2018 23:11
Útočník Lionel Messi se podílel hattrickem a dvěma přihrávkami na vítězství Barcelony na hřišti Levante 5:0.
Tomáš Vaclík.
Tomáš Vaclík. | Foto: ČTK

Katalánský klub vede španělskou fotbalovou ligu o tři body před Sevillou, která zdolala Gironu 2:0 i díky čistému kontu Tomáše Vaclíka.

Messi své parádní vystoupení zahájil přesnou přihrávkou do vápna na Suáreze ve 35. minutě. Do poločasu stihl i gól, když využil rychlé přihrávky od Busquetse a z pravé strany uvnitř vápna propálil gólmana na vzdálenější tyč. Po změně stran se Messi prosadil znovu po přesné přihrávce Alby z levé strany. Hattrick dovršil v 60. minutě po přihrávce od Vidala do prázdné branky. Své představení zakončil gólovým pasem na Piquého.

Podobný kousek se Messimu povedl poprvé od roku 2011, kdy měl stejnou bilanci proti Pamploně, který Barcelona rozstřílela 8:0. V tomto ročníku La Ligy nasbíral ve 14 zápasech 14 branek a 10 přihrávek, což z něj dělá nejproduktivnějšího hráče soutěže.

Vaclík udržel čisté konto ve španělské lize popáté. Sevilla doma vyhrála pošesté v řadě. Do vedení šla v úvodu druhé půle po Banegově penaltě, o deset minut později přidal druhý gól Sarabia. Domácí si pak už výhru pohlídali. Vaclík vychytal čisté konto podruhé během týdne, ve čtvrtek ho v zápase Evropské ligy nedokázali překonat fotbalisté Krasnodaru.

Před dnešním utkáním převzal cenu pro nejlepšího hráče španělské ligy za listopad. "Mám z té trofeje velkou radost. Děkuji mnohokrát všem, celému týmu, protože od prvního dne jsem tady šťastný," řekl Vaclík pro klubový web.

Fotbalisté Espaňolu nezvládli domácí utkání proti Betisu Sevilla, kterému podlehli 1:3. Trápící se Espaňol prohrál v lize popáté v řadě.

Domácí přitom vedli zásluhou Garcíi. Betisu se povedlo vyrovnat díky trefě Lo Celsa, který předtím v 17. minutě neproměnil penaltu. Stav 1:1 platil až do 85. minuty, kdy se překrásně trefil z přímého kopu Tello. Mizérii domácích dovršila vlastní branka obránce Duarteho, který chtěl zastavit přihrávku a nešťastně si míč srazil do branky.

Betis vyhrál potřetí v řadě a z posledních pěti zápasů získal 12 bodů.

Huesca zachránila remízu 2:2 proti Villarealu až v 93. minutě, dál ale zůstává na posledním místě.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

FC Sevilla - Girona 2:0 (55. Banega z pen., 64. Sarabia), Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 1:3 (24. García - 43. Lo Celso, 85. Tello, 90.+1 vlastní Duarte), Huesca - Villarreal 2:2 (44. Cucho z pen, 90.+4 Longo - 63. Bacca z pen. 81. Moreno),

20:45 Levante - FC Barcelona.