Eibar vstřelil Vaclíkovi rychlé tři góly a překvapivě otočil utkání se Sevillou

Aktualizováno 26. 9. 2019 23:00
Brankář Tomáš Vaclík dostal tři góly a fotbalisté Sevilly v dnešním šestém kole španělské ligy na hřišti Eibaru nečekaně prohráli 2:3. Hostující celek, který z předchozích pěti zápasů nestačil pouze na Real Madrid, přitom přes hodinu vedl 2:0.
Tomáš Vaclík v dresu Sevilly.
Tomáš Vaclík v dresu Sevilly. | Foto: Milan Kammermayer

Sevilla do zápasu vstoupila skvěle a po prvním poločase vedla po gólech Lucase Ocampose a Olivera Torrese. Jenže v 65. minutě Vaclíka překonal z penalty Fabián Orellana a v 77. minutě vyrovnal Pedro León, který potrestal nedorozumění českého reprezentačního brankáře s obráncem.

Obrat dokonal osm minut před koncem gólem z přímého kopu José Valdés. Sevilla prohrála podruhé za sebou a v tabulce je sedmá se ztrátou čtyř bodů na první Real Madrid. Eibar se naopak po sérii dvou remíz a tří porážek dočkal první výhry v sezoně a opustil sestupové příčky.

V dobrých výkonech pokračuje San Sebastian, který si především díky Mikelu Oyarzabalovi poradil 3:0 s Alavésem. Oyarzabal otevřel skóre, poté připravil gól pro Williana Josého a chvíli před přestávkou si připsal druhý zásah. Domácí se díky vítězství posunuli na druhé místo a na Real ztrácí stejně jako třetí Atlético Madrid jediný bod.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Eibar - FC Sevilla 3:2 (65. Orellana z pen., 77. León, 82. Valdés - 11. Ocampos, 33. Torres), Vigo - Espaňol Barcelona 1:1 (90.+5 Mina - 48. Giner Pedrosa), San Sebastian - Alavés 3:0 (19. a 41. Oyarzabal, 21. Willian José).